Суд визнав неприпустимою низку доказів у справі Труханова щодо заводу "Краян"
Малиновський райсуд Одеси серед інших доказів обвинувачення у справі заводу "Краян", у якій фігурує мер Одеси Геннадій Труханов, відхилив експертизу вартості адмінбудівлі заводу. За версією слідства, Одеська міськрада придбала її за завищеною ціною.
8 липня Малиновський районний суд Одеси визнав неприпустимою низку доказів у справі про продаж заводу "Краян", у якій фігурує одеський мер Геннадій Труханов. Про це стало відомо під час оголошення вироку, пише "Українська правда".
Адвокат одеського міського голови Олександр Лисак повідомив виданню, що йшлося, зокрема, про експертизу вартості адміністративної будівлі, яку, за версією слідства, Одеська міськрада придбала за завищеною ціною.
"Експерти збирали докази, які взагалі заборонено експерту робити. Окрім того, огляд місця події проведений з істотним порушенням, а сама експертиза є похідним уже від цього", – сказав він.
За словами Лисака, визначити ринкову вартість будівлі в ринкових умовах неможливо.
Він стверджує, що методичної бази для експертів щодо визначення ринкової вартості немає, і слідство мало проводити судово-економічну експертизу, яка визначає суму заподіяної шкоди.
Відхилену судом експертизу вартості вважають важливим доказом у справі, повідомили виданню у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Адвокат Труханова стверджує, що міському голові Одеси вручив підозру слідчий, якого не було на це уповноважено. Тому, на думку Лисака, одеський градоначальник узагалі не дістав статусу підозрюваного.
Він уважає, що вирок буде оголошено 10 липня.
Судді встигли зачитати 284 із 400 сторінок вироку, оголошення продовжать 9 липня о 9.30, повідомляє пресслужба суду.
За версією слідства, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю заводу "Краян" за 185 млн грн у приватної структури, яка на початку 2016 року купила її на аукціоні, організованому ліквідатором підприємства, за 11,5 млн грн. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала переказати компанії, як стверджують у прокуратурі, з ознаками фіктивності.
3 жовтня 2018 року в НАБУ повідомили, що прокурори САП вручили вісьмом підозрюваним, серед яких мер Одеси, обвинувальний акт у справі заводу "Краян". 5 жовтня стало відомо, що прокуратура передала до одеського суду обвинувальний акт стосовно Труханова.
14 листопада Малиновський райсуд Одеси почав розглядати кримінальне провадження щодо Труханова та інших чиновників Одеської міськради.
У травні 2019-го САП погодила зміну обвинувачення і знизила суму збитків до 92,6 млн грн.
25 червня 2019 року на засіданні Малиновського районного суду Одеси представник державного обвинувачення під час дебатів попросив для Труханова покарання у вигляді 12 років тюремного ув'язнення, для інших обвинувачених – від семи до 11 років.
Окрім того, прокурори просили конфіскувати майно фігурантів справи і заборонити їм обіймати державні посади протягом трьох років.
Одеський мер неодноразово заявляв, що нинішній процес є прикладом грубого втручання групи посадових осіб у законну роботу органів місцевого самоврядування, він упевнений у виправдувальному вироку, пише "Думская".