Суд знову зобов'язав Розенблата носити електронний браслет
Солом'янський районний суд Києва зобов'язав позафракційного народного депутата Борислава Розенблата до 18 грудня носити електронний браслет. Нардеп має намір оскаржити рішення суду.
Солом'янський районний суд Києва зобов'язав позафракційного народного депутата Борислава Розенблата знову надіти електронний браслет. Про це повідомляє "Українська правда".
Рішення сьогодні ухвалив суддя Олександр Бобровник. Браслет нардеп має носити до 18 грудня.
Розенблат мусить здати всі закордонні паспорти, не покидати Києва й Житомира без дозволу слідчого і суду. Окрім того, суд зобов'язав нардепа утриматися від спілкування з низкою підозрюваних і свідків.
Суддя зазначив, що постанову може бути оскаржено протягом п'яти днів. Нардеп уже заявив, що збирається подати апеляцію.
Розенблат підкреслив, що також має намір звернутися із заявою до Генеральної прокуратури зі скаргою на дії детективів Національного антикорупційного бюро, які зняли його з літака і провели обшук.
19 червня детективи НАБУ за підозрою в отриманні хабара в розмірі $200 тис. затримали охоронця Розенблата. За інформацією відомства, хабар передавали нардепу за розв'язання питання про ліцензування видобування бурштину.
11 липня Верховна Рада зняла недоторканність із Розенблата, але не дала згоди на його затримання й арешт. 21 липня за рішенням суду на нардепа наділи електронний браслет, йому заборонили покидати межі України. Окрім того, у липні Розенблат уніс заставу у розмірі 7 млн грн.
17 жовтня нардеп написав у Facebook, що термін дії встановленого для нього судом запобіжного заходу закінчився.
19 жовтня Розенблата затримали співробітники НАБУ в аеропорту Києва, коли він намагався вилетіти в Кельн.
Розенблат заявив 19 жовтня, що детективи Національного антикорупційного бюро відібрали у нього прикраси, які були подарунком його родичкам у Німеччині.
20 жовтня НАБУ опублікувало відеозапис обшуку позафракційного народного депутата в літаку. Під час обшуку детективи вилучили у Розенблата мобільні телефони, планшет, коштовності в кількості 11 одиниць, платіжні картки зарубіжних банків, закордонний і дипломатичний паспорти. За словами співробітника НАБУ, обшук проводили на підставі ухвали слідчого судді, щоб урятувати ймовірні докази щодо "бурштинової справи". Розенблат відмовився підписувати протокол обшуку без свого юриста.
За словами Розенблата, інформація про його спробу вивезти до Німеччини 19 жовтня діаманти і документи щодо "бурштинової справи" є "маячнею і брехнею" з боку НАБУ.