Суд зобов'язав Міграційну службу надати політичний притулок російському блогеру Шехтману
Російський громадський активіст, блогер, історик Павло Шехтман у лютому 2015 року втік із Росії в Україну і звернувся до Міграційної служби з проханням надати йому політпритулок і статус біженця, йому було відмовлено, після чого активіст подав скаргу до суду.
Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Державну міграційну службу надати політичний притулок російському активісту, блогеру, історику Павлові Шехтману. Про це йдеться у рішенні суду від 31 жовтня 2018 року.
Водночас у рішенні суду імені громадянина РФ не називають, але, за даними "Українських новин", мова йде про блогера Павла Шехтмана.
Шехтман указав, що в лютому 2015 року втік із Росії в Україну і звернувся до Міграційної служби з проханням надати йому політичний притулок та статус біженця. Йому було відмовлено, після чого він подав скаргу до суду.
"Позивач посилався на те, що він є громадянином Російської Федерації та, маючи цілком обґрунтовані побоювання стати жертвою дискримінації та переслідувань через свої політичні переконання, не може повернутись до країни походження. Позивачем зазначено, що він є відомим політичним активістом та брав участь у багатьох акціях протесту", – ідеться у рішенні суду.
Також зазначено, що Шехтмана притягують до кримінальної відповідальності у Росії за опублікований у соціальній мережі Facebook коментар.
У листопаді 2015 року суд зобов'язав Міграційну службу повторно розглянути питання щодо надання статусу біженця Шехтману, але йому знову було відмовлено.
Міграційна служба заявила про відсутність фактичних доказів реальності побоювань позивача.
Суд досліджував через який саме коментар Росія почала кримінальне переслідування Шехтмана. Мова йде про публікацію від 30 вересня 2014 року, у якій активіст закликав українців вбити російського журналіста Андрія Стеніна.
Також відомо, що Росфінмоніторинг вніс позивача до переліку осіб, причетних до екстремізму і тероризму.
Шехтман, зі свого боку, заявив, що через свою політичну діяльність у березні 2014 року двічі зазнав нападу невстановлених осіб у Москві.
Разом із тим Міграційна служба встановила, що російський активіст, перебуваючи в Україні, через соцмережі поширював записи, які містять ознаки розпалювання ненависті до певної соціальної групи і заклики до насильства.
Зокрема, у вересні 2016 року він радів підпалу телеканала "Інтер" у Києві та закликав застосовувати насильство щодо російських журналістів.
Водночас суд звернув увагу, що Укрбюро Інтерполу і Служба безпеки України не знайшли підстав для відмови у визнанні Шехтмана біженцем. Беручи до уваги це, а також активну громадську діяльність позивача, суд 31 жовтня скасував рішення Міграційної служби про відмову в політичному притулку і зобов'язав службу вирішити питання про надання йому статусу біженця та додаткового захисту.
У Росії Шехтман брав участь у багатьох акціях протесту, не узгоджених із російською владою. 14 лютого 2015 року стало відомо, що він втік з-під домашнього арешту в Україну.