Терентьєв: Антимонопольний комітет цілеспрямовано дискредитують, можливо, із метою захоплення
Якщо хтось постійно формує негативний імідж відомства, випускаючи неправдиві новини, то це роблять для якоїсь конкретної мети, заявив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, коментуючи повідомлення ЗМІ про купівлю компанією ДТЕК двох обленерго.
Голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) звинуватив журналістів в умисній фабрикації міфів про його сприяння бізнесменові Рінату Ахметову в монополізації енергетичних ринків. Про це він сказав в інтерв'ю виданню Politeka.
"Якщо 1000 разів повторити, що АМКУ призвів до створення гіпермонополії Ахметова, то в людей, які їздять в автобусах на роботу і слухають це по радіо, це викличе певні негативні емоції по відношенню до комітету. Це робиться, з одного боку, для того, щоб дискредитувати АМКУ і, ймовірно, щоб захопити його. Я не знаю, хто хоче захопити комітет. Однак якщо постійно формувати негативний імідж відомства через штучно неправдиві новини маніпулятивного толку, то це робиться кимось і для якоїсь цілі", – заявив Терентьєв.
Він підкреслив, що ніколи не зустрічався з Ахметовим, а Антимонопольний комітет ухвалив щодо бізнес-структур його групи СКМ кілька рішень, і всі вони, незважаючи на ретельний попередній аналіз і повну відповідність чинному законодавству, широко і безпідставно трактувалися ЗМІ виключно в негативних тонах.
"Певний період часу тому АМКУ надав дозвіл компанії "Метінвест" на набуття активів Дніпропетровського коксохімічного заводу. Це питання, яке досить довго розглядалося АМКУ, приблизно чотири-п'ять років. Унаслідок цього "Метінвест", який є виробником металургійної продукції, придбав завод, який має частку у виробництві коксу в Україні 5%. Потенційні негативні наслідки для ринків були пов'язані з додатковою продукцією, яка є похідною при коксохімічному виробництві. Однак ця історія висвітлювалася у пресі так, що нібито АМКУ мав оштрафувати Ахметова на $500–600 млн, що є маячнею. Також казали, що це рішення – знову потурання монополісту. Але ніхто навіть не аналізував, що саме було в рішенні АМКУ. Тепер от з'явився новий популярний міф про те, що АМКУ нібито сприяє ДТЕК у монополізації ринку постачання електроенергії, що насправді є безглуздою брехнею. Концентрація взагалі не стосується постачань електроенергії", – сказав Терентьєв.
25 квітня Антимонопольний комітет України більшістю голосів дозволив групі ДТЕК придбати контрольні пакети акцій "Київобленерго" й "Одесаобленерго" у групи VS Energy. Повідомлення про це регулятор опублікував на своєму офіційному сайті. Терентьєв зазначив, що під час попереднього розслідування справи про ймовірні негативні наслідки угоди АМКУ не виявив ознак монополізації як ринку генерації, так і ринку постачання електричної енергії.
"Законодавством передбачено розмежування функцій розподілу та постачання електроенергії кінцевому споживачу. Обленерго – це виключно мережа, яка жодним чином не займається постачанням електричної енергії на територіях Київської та Одеської областей. Тобто у цьому випадку монополізації жодного з ринків не відбувається", – резюмував голова Антимонопольного комітету України.
"Київобленерго" й "Одесаобленерго" є операторами системи розподілу в Одеській та Київській областях і не займаються постачанням електроенергії. Надаючи дозвіл на концентрацію, АМКУ поклав на ДТЕК низку зобов'язань, які покликані усунути ймовірний вплив на суміжні ринки – постачання та виробництво електроенергії.