Титич: У випадку з Азаровим постає питання законності заволодіння активами. А економічні санкції ЄС – це не кримінальне покарання
Санкції, які ЄС запровадив проти колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова, є паралельними кримінальному провадженню, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич.
До колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова є питання щодо законності заволодіння ним активами, а зняті з нього економічні санкції Євросоюзу не мають прямого стосунку до розслідування, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич.
"Санкції ЄС є паралельними кримінальному провадженню. Вони не мають прямого стосунку до розслідування. Отже, Європейському союзу нічого інкримінувати Азарову. Але це може бути якраз та ситуація, коли ЄС просто не надали належних доказів. Інша річ, що база для запровадження санкцій та засудження людини – це різні речі. Тут різні підходи до питання доведення провини. Економічні санкції – це не кримінальне покарання", – підкреслив адвокат.
Він зазначив, що спочатку ЄС не відмовився запроваджувати санкції проти українського експрем'єр-міністра.
"У випадку з Азаровим постає питання законності заволодіння активами. А також питання, чи підпадають його дії під кримінальне переслідування в ЄС. Євросоюз же не відмовив у санкціях, обмеження проти Азарова діяли досить тривалий час. Мені зараз складно сказати, як просуваються ці справи, особливо після того, як не стало Управління спецрозслідувань. Але можу припустити, що перспективи не найкращі. Адже навіть найпростіших необхідних заходів під час розслідування вжито не було", – резюмував Титич.
Санкції проти експрезидента України – утікача Віктора Януковича і його найближчого оточення Євросоюз запровадив у лютому 2014 року і відтоді неодноразово їх продовжував. Востаннє Європейський союз продовжив їх до 6 березня 2020 року.
Спочатку у списку було 22 людини: експрезидент України Віктор Янукович, його два сини – Олександр і Віктор, експрем'єр Микола Азаров, його син Олексій, колишній глава МВС Віталій Захарченко, ексгенпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем, ексглава Адміністрації Президента Андрій Клюєв, екснардеп Сергій Клюєв, ексзаступник глави АП Андрій Портнов, колишній заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, колишній перший віцепрем'єр-міністр Сергій Арбузов, ексміністр доходів і зборів Олександр Клименко, ексміністр енергетики Ставицький, ексміністр освіти Дмитро Табачник, бізнесмен Сергій Курченко, ексміністерка юстиції Олена Лукаш, ексміністерка охорони здоров'я Раїса Богатирьова, ексголова СБУ Олександр Якименко, ексголова СБУ, колишній радник Януковича Ігор Калінін і екснардеп Юрій Іванющенко.
Протягом 2015–2019 років санкції зняли з 10 з них, зокрема із загиблого Віктора Януковича – молодшого.
5 березня 2020 року Рада Європейського союзу зняла санкції з Азарова і Ставицького.
Зараз у списку залишаються експрезидент і дев'ятеро його соратників: Олександр Янукович, Пшонка із сином, Захарченко, Ратушняк, Арбузов, Клименко, Табачник, Курченко.