Трамп не вірить, що катастрофа літака МАУ в Ірані сталася через механічну помилку
За словами президента США Дональда Трампа, катастрофа українського літака в Ірані могла статися, тому що "хтось зробив помилку з іншого боку".
Президент США Дональд Трамп не вірить, що катастрофа літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані могла статися через механічні проблеми. Про це він сказав журналістам 9 січня, опублікувала відео у Facebook українська служба "Голосу Америки".
"У мене є власні підозри. Я не хочу говорити, тому що в інших людей є власні підозри. Це трагедія. Але хтось міг зробити помилку з іншого боку. Міг зробити помилку... Це не наша система (ЗМІ повідомляли, що літак міг збити ЗРК "Тор" російського виробництва. – "ГОРДОН"), до нас це стосунку не має. Він летів у дуже небезпечному районі. Хтось міг помилитися. Деякі люди кажуть, що це могла бути механічна помилка. Я персонально в це не вірю. Але я не знаю, це їм робити висновки. У якийсь час вони оприлюднять дані з "чорних скриньок", – сказав Трамп.
За його словами, "в ідеалі" Іран мав би передати бортові самописці американській компанії Boeing, але якщо їх передадуть іншій країні, наприклад Франції, це "теж буде добре".
"У мене відчуття, що щось дуже жахливе трапилося, щось руйнівне", – додав президент США.
9 січня журнал Newsweek із посиланням на джерела в Пентагоні й розвідці повідомив, що літак "Міжнародних авіаліній України" могла помилково збити система протиповітряної оборони Ірану. Чиновники на умовах анонімності розповіли, що літак могла уразити ракета створеного в Росії зенітно-ракетного комплексу "Тор". Канал CNN із посиланням на джерела також повідомив, що у США все більше схиляються до версії, що Іран помилково збив літак.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов 9 січня заявив, що серед інших вивчають версію ураження Boeing ракетою ЗРК "Тор".
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. У МЗС України заявили, що внаслідок авіакатастрофи ніхто не вижив.
На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 11 – України (двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу), 10 – Швеції, четверо – Афганістану, троє – Великобританії, троє – Німеччини.
Офіс генерального прокурора України розпочав розслідування авіакатастрофи. Кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей) Кримінального кодексу України. Розслідуванням займається Нацполіція України.
У ніч на 9 січня в Іран прибула українська державна комісія з розслідування катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України". До її складу входять фахівці, які беруть участь у міжнародному розслідуванні аварії малайзійського Boeing рейсу МН17. За словами українського президента Володимира Зеленського, Україна очікує, що українських фахівців залучать до розшифрування "чорних скриньок" літака, що розбився в Ірані.
Іран оприлюднив попередній звіт про розслідування авіакатастрофи. Глава Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде заявив, що в літаку сталося загоряння, яке бачили свідки події.