Трамп повідомив, що США не збираються вводити санкції проти "Північного потоку – 2"
Президент США Дональд Трамп заявив, що, "на нещастя для жителів Німеччини", ця країна платить Росії мільярди доларів на рік за постачання газу.
США не збираються накладати санкції на західні компанії, які беруть участь у будівництві "Північного потоку – 2". Про це 18 вересня під час спільної прес-конференції з лідером Польщі Анджеєм Дудою заявив президент США Дональд Трамп, повідомляє "Голос Америки".
"Ми просто думаємо, що, на нещастя для жителів Німеччини, ця країна платить мільярди і мільярди доларів на рік за постачання енергії з Росії", – сказав Трамп.
Дуда підкреслив, що цей проект може зробити Європу залежною від постачання палива з РФ і підвищити ризики політичного шантажу Москви.
Лідери США і Польщі додали, що обидві країни продовжать координацію зусиль для протистояння енергетичним проектам, які загрожують спільній безпеці, таким як "Північний потік – 2".
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
У липні сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо подав у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2". Міністр енергетики США Рік Перрі не відкидав, що проти РФ ухвалять нові обмежувальні заходи, які торкнуться "Північного потоку – 2".
18 серпня відбулися переговори президента РФ Володимира Путіна і канцлера Німеччини Ангели Меркель. Перед початком переговорів Меркель заявила, що навіть після запуску "Північного потоку – 2" Україна "має відігравати свою роль у газовому транзиті до Європи". Президент РФ Володимир Путін зазначив, що цей газопровід "не закриває можливості продовження транзитного постачання російського газу через територію України".