Труба заявив, що Держбюро розслідувань відкриє перші провадження в листопаді
18 вересня на засіданні Комітету міністрів Ради Європи у Страсбурзі глава Державного бюро розслідувань України Роман Труба розповів про процес запуску роботи відомства.
Державне бюро розслідувань (ДБР) відкриє перші провадження після обрання слідчих територіальних управлінь та призначення їх на посади. Це відбудеться в листопаді цього року, повідомив директор ДБР Роман Труба 18 вересня на засіданні Комітету міністрів Ради Європи у Страсбурзі, пише прес-служба ДБР.
"Державне бюро розслідувань – це 1500 людей, кожен із яких має перемогти у відкритому конкурсі для того, щоб працювати в бюро. Для того, щоб це відбулося, ми оголосили найбільший у країні конкурс на 674 посади, який уже добігає кінця. Уже обрано 320 переможців конкурсу. Частина з них призначена на посади. На завершальному етапі – співбесіди з кандидатами на посади слідчих територіальних управлінь бюро. Потрібно близько місяця, щоб завершити цей конкурс", – заявив Труба.
Крім того, бюро потрібно передати матеріали поліграфа 27 переможців конкурсу на керівні посади, який проводила зовнішня комісія. Також необхідно внести зміни до закону України "Про Державне бюро розслідувань", завершити формування територіальних управлінь й одержати приміщення, які відповідають вимогам правоохоронних органів, зазначив глава ДБР.
"Я розумію, що не всі пункти буде виконано у найближчий час. У нас немає можливості чекати – ми розпочнемо роботу з тими ресурсами, які є: без відповідного приміщення, оперативних підрозділів та керівної ланки. Але з бажанням довести, що Державне бюро розслідувань розпочне роботу як правоохоронний орган. Це відбудеться в листопаді цього року одразу після призначення на посади слідчих територіальних управлінь", – додав Труба.
Закон про Держбюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів. Президент підписав його в січні 2016 року, а 1 березня документ набув чинності.
У листопаді 2017 року було обрано керівництво ДБР.
У квітні 2018 року відкрили конкурс на 700 посад у відомстві. Свої кандидатури подало 5 тис. осіб.
16 серпня Труба заявив про початок роботи Держбюро.
28 серпня він повідомив журналістам, що відмовився призначати на керівні посади у відомстві 27 кандидатів, яких рекомендувала зовнішня комісія. За його словами, комісія знищила результати тестування кандидатів на поліграфі.
3 вересня комісія повторно внесла ці кандидатури.
Тільки слідчі Держбюро мають право займатися розслідуванням злочинів, які скоїли екс-президенти, вищі державні чиновники, члени Центральної виборчої комісії, депутати Верховної Ради, керівництво Генеральної прокуратури України, голова Національного банку, судді, правоохоронці, чиновники антикорупційних органів.