Труба заявив, що у справі про закупівлю неякісних бронежилетів будуть нові підозри

Труба заявив, що розслідування у справі про закупівлю бронежилетів ще не завершено
Фото: dbr.gov.ua

Заарештований у справі про закупівлю Міністерством оборони неякісних бронежилетів генерал-майор Дмитро Марченко знав, що бронежилети мають необроблені пластини, які не відповідають технічним вимогам, але віддав указівку підлеглим приймати наступні партії, розповів директор Держбюро розслідувань Роман Труба. Балістична експертиза засвідчила, що 70% бронежилетів прострілюються.

У справі про закупівлю Міністерством оборони України неякісних бронежилетів буде висунуто нові підозри. Про це 13 листопада в Telegram повідомив директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

"Балістична експертиза, яку провела спеціалізована державна установа, показала, що прострілюються 70% бронежилетів. Розслідування не завершено. Будуть нові підозри", – написав він.

За інформацією Труби, заарештований генерал-майор Міноборони Дмитро Марченко знав, що бронежилети мають необроблені пластини, які не відповідають технічним вимогам. Окрім того, він знав, що в частині бронежилетів є пластини, щодо яких не проводили балістичних випробувань, а на частину партії немає протоколів лабораторних випробувань, але дав указівки приймати наступні партії.

Директор ДБР стверджує, що Марченко говорив: "Шість пуль отримав солдат та вже пойняв, що ми – підораси".

9 липня Держбюро розслідувань опублікувало у Facebook розмови співробітників Міністерства оборони України, які закупили бронежилети Корсар М3с 1–4 класу захисту, нібито знаючи, що вони не відповідають технічним вимогам.

Чиновники обговорили наслідки перевірки бронежилетів. Один із них заявив, що "повний контроль ніхто не буде проводити" і ніхто на етапі приймання їх "мацати не буде". Він запевнив співрозмовника, що приймальники жилетів рахуватимуть їх із закритими очима.

У Міноборони заявили, що ДБР сфабрикувало аудіозапис.

Директор територіального управління Держбюро розслідувань у Києві Руслан Марчук заявляв, що неякісні бронежилети, які могли бути небезпечними для українських військових, у Збройні сили не потрапили.

5 листопада Труба повідомив, що підозри у справі про браковані бронежилети 1–4 класу захисту оголосили п'ятьом високопосадовцям Міноборони, які відповідають за приймання і контроль якості речового майна.

11 листопада суд заарештував Марченка з альтернативою застави 76 млн грн.