Центр протидії корупції: Апеляційний суд Києва остаточно "поховав" "справу про рюкзаки"
Після сьогоднішнього рішення суду більше немає юридичних підстав для повторного розслідування справи про постачання рюкзаків у Нацгвардію, фігурантом якої був син міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Олександр. Про це повідомили у Центрі протидії корупції.
5 листопада Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні скарги Центру протидії корупції (ЦПК) на повторну відмову Солом'янського районного суду столиці в оскарженні закриття кримінального провадження про постачання тактичних рюкзаків для Національної гвардії. У такий спосіб, юридичні можливості відновити справу стосовно головних фігурантів справи, включно із Олександром Аваковим, сином міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, остаточно втрачено, повідомляє ЦПК на своєму сайті.
Повертаючи 8 жовтня скаргу на закриття "справи про рюкзаки", Солом'янський райсуд керувався тим, що ЦПК не мав статусу заявника у кримінальному провадженні.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в апеляційній інстанції сьогодні заявив, що ЦПК є заявником "у широкому сенсі", але не є заявником "за документами".
Такого поняття, як "заявник за документами", немає в чинному законодавстві, проте суд прийняв "аргумент", здивовані в центрі.
"У додатках була доповідна записка, яка фактично підтверджує, що справа почалася після заяви ЦПК. Це також підтверджує НАБУ у своїй офіційній відповіді, яку ми долучили до матеріалів справи. Однак суд закрив очі на ці аргументи. Ми категорично не погоджуємося з рішенням суду, але не можемо його оскаржити", – прокоментувала адвокат ЦПК Олена Щербань.
31 жовтня 2017 року НАБУ затримало Олександра Авакова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та представника фірми, яка виграла тендер на постачання тактичних рюкзаків для Національної гвардії, Володимира Литвина. Їм інкримінували розтрату на суму 14 млн грн.
У квітні 2018 року САП і НАБУ завершили досудове розслідування провадження.
У липні прокурор САП Василь Кричун виніс постанову про закриття кримінального провадження стосовно Авакова-молодшого і Чеботаря. У справі залишився єдиний фігурант – Литвин, який уклав угоду зі слідством. 11 вересня суд у Харкові засудив Литвина до п'яти років позбавлення волі з іспитовим строком два роки. Підсудного зобов'язали відшкодувати збитки в розмірі 4 млн 850 тис. грн.
Центр протидії корупції вимагав через суд поновити кримінальне провадження проти сина Авакова.