ЦВК скасувала реєстрацію Клюєва і Шарія кандидатами в нардепи
Центральна виборча комісія зняла з реєстрації кандидатів у народні депутати блогера Анатолія Шарія та колишнього главу Адміністрації Президента України Андрія Клюєва, оскільки вони не проживали в Україні протягом останніх п'яти років.
Центральна виборча комісія України на засіданні 3 липня скасувала реєстрацію кандидатами в депутати колишнього глави Адміністрації Президента України Андрія Клюєва і блогера Анатолія Шарія. Про це повідомив аналітик громадянської мережі "Опора" Олександр Клюжев.
"ЦВК одноголосно скасувала реєстрацію Андрія Клюєва кандидатом в одномандатному окрузі №46. Аргументи скасування реєстрації Клюєва: свідки держохорони [експрезидента України Віктора] Януковича свідчать, що Клюєв супроводжував колишнього президента під час перетину кордону з РФ; у грудні 2016 року Клюєв брав участь у засіданнях суду в Москві; міжнародна пошта від слідчих неодноразово не доходила Клюєву в Донецьку; адвокати та сам Клюєв просили інформувати їх за адресою в Московській області; за даними Служби безпеки України, Клюєв виїхав за межі території України у 2014 році, після цього офіційні пункти перетину кордону не перетинав", – написав Клюжев у Facebook.
Як повідомляє "Громадське", перед голосуванням виступав представник Ліберальної партії, яка висунула Клюєва кандидатом. Він сказав, що є низка ухвал судів, які спростовують факт відсутності його в Україні. Але ЦВК відповіла, що на підставі листів від українських силових відомств було зроблено висновки, що політик в Україні протягом п'яти років не проживав.
Також ЦВК одноголосно скасувала реєстрацію Шарія як кандидата від Партії Шарія.
"Використані докази: лист СБУ від 3 липня засвідчує, що Шарій виїхав 24 січня 2012 року з України через пункт пропуску "Зернове" на територію РФ потягом "Ковель – Москва", після цього до України не повертався; 22 липня 2012 року Нідерланди проінформували Генпрокуратуру про наявність статусу біженця у цієї особи; СБУ вважає, що Шарій не перебував на території України із 24 січня 2012 року; суди та правоохоронні органи протягом різних періодів отримували від Інтерполу інформацію про перебування особи в Нідерландах та Литві", – написав Клюжев.
Клюжев також навів цитату з виступу на засіданні голови ЦВК Тетяни Сліпачук: "Тільки розголос у суспільстві дозволив отримати від правоохоронних органів інформацію щодо підстав відмови в реєстрації Клюєва і Шарія. Ця інформація була наявна у правоохоронних органів і під час розгляду первинних рішень".
Позачергові парламентські вибори в Україні відбудуться 21 липня.
23 червня Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації Клюєву, а 24 червня – Шарію. Вони звернулися до суду. 2 липня ЦВК ухвалила рішення зареєструвати кандидатами і Клюєва, і Шарія, виконуючи рішення Верховного Суду.
У Києві на Майдані Незалежності ввечері 2 липня відбулася акція проти реєстрації кандидатами в народні депутати Клюєва і Шарія. На неї зібралася приблизно тисяча осіб. Один з організаторів мітингу, волонтер Роман Сініцин заявив, що якщо за два дні рішення про реєстрацію Шарія та Клюєва не буде скасовано, протести можуть тривати.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков 3 липня повідомив, що надіслав у ЦВК лист, який має стати підставою для зняття Клюєва з виборів у Верховну Раду.
В.о. голови СБУ Іван Баканов у листах, надісланих у ЦВК 3 липня, поінформував, що Шарій виїхав з України у 2012-му, а Клюєв – у 2014 році.