Турчинов заявив, що Україна працює над розширенням санкцій проти РФ
Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України і Національному банку України доручили внести в Раду національної безпеки і оборони пропозиції про розширення санкцій проти РФ як підтримку ініціатив США та Європейського союзу, повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов.
Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України виступила з пропозицією розширити санкції проти Росії. Про це сьогодні на брифінгу повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов, пише "РБК-Україна".
"США та ЄС прийняли рішення про введення нових санкцій проти Російської Федерації, і ми не можемо не враховувати ці ініціативи наших стратегічних партнерів", – сказав він.
За словами Турчинова, Кабінету Міністрів, Службі безпеки України і Національному банку України доручили внести такі пропозиції в РНБО.
Київ уперше ввів санкції проти 105 компаній і 388 громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – за рік після того, як аналогічні заходи застосували США та ЄС. 17 жовтня 2016 року президент України продовжив попередні (з переліку виключили 41 фізичну особу та одну компанію) і затвердив додаткові санкції проти 335 фізичних і 167 юридичних осіб. У травні 2017 року списки оновили, у нього потрапили 468 юридичних осіб та 1228 фізичних осіб.
15 червня Сенат США ухвалив законопроект про нові санкції проти Ірану та Росії. Законопроект запроваджує обмеження проти осіб та організацій, які сприяють кібератакам, а також стоять за наданням озброєнь уряду Сирії. Санкції можуть уплинути на гірничовидобувний, металургійний, судноплавний та інші сектори російської економіки. Для остаточного затвердження ініціативу повинна підтримати Палата представників, після чого законопроект надійде на затвердження президенту.
28 червня Рада ЄС ухвалила офіційне рішення про продовження на півроку економічних обмежувальних заходів проти РФ у зв'язку з діями Кремля щодо дестабілізації ситуації в Україні. До санкцій належать обмеження доступу до первинного і вторинного ринків капіталу ЄС для п'яти основних державних мажоритарних компаній та їхніх дочірніх товариств, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній.