У Держприкордонслужбі розповіли, як перевірятимуть на коронавірус людей, які прибувають з Італії
Перевірятимуть температуру громадян, які в'їжджають в Україну з Італії, в аеропортах "Бориспіль" і "Жуляни", а також на автомобільному пункті пропуску "Тиса", заявив голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.
Усі пасажири прямих авіарейсів, що прибувають в Україну з регіонів Італії, де зареєстровано спалах коронавірусу, будуть проходити температурний контроль. Про це на брифінгу в Києві заявив голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Близько 20 рейсів виконується в аеропорти "Бориспіль" та "Жуляни". Нами прийнято рішення: сьогодні з 20.00 усі пасажири, що прилітають на в'їзд в Україну, будуть проходити обов'язкову температурну перевірку з використанням інфрачервоних термометрів. З інших аеропортів регулярні рейси [в Італію] не виконуються", – розповів він.
Буде вжито заходів і щодо громадян, які прибувають з Італії автомобільним транспортом, додав Дейнеко.
"Найбільшу загрозу при в'їзді наших громадян з Італії становить пункт пропуску для автомобільного сполучення "Тиса", який розташований поблизу міста Чоп Закарпатської області. Прямого пасажирського автобусного сполучення там немає, два-три рейси виконуються через пункти пропуску "Шегині" та "Краківець" на кордоні з Польщею. А через пункт пропуску "Тиса" виконуються нерегулярні рейси – близько 500 мікроавтобусів на тиждень перетинають державний кордон у напрямку Італії та у зворотньому напрямку, вони перевозять наших громадян, які перебувають на заробітках в Італії", – пояснив глава відомства.
Температурну перевірку всіх, хто в'їжджає з Італії на пункті "Тиса", розпочнуть із 8.00 25 лютого, повідомив голова ДПСУ.
Прямого залізничного сполучення з Італією в України немає, уточнив Дейнеко.
Раніше 24 лютого в Держприкордонслужбі говорили, що ведуть посилене візуальне спостереження за пасажирами, які прибувають з Італії.
У північних регіонах Італії зафіксовано спалах коронавірусу. Відомо про смерть шести осіб, підтверджено понад 200 випадків зараження.
Наприкінці грудня 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) із населенням 11 млн людей уперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, що спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус мав назву 2019-nCoV). 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, яка має міжнародне значення.
До початку доби 24 лютого жертвами коронавірусу в Китаї стало 2592 людини, інфіковано 77 150 жителів. За межами Китаю, за даними ВООЗ на 23 лютого, зафіксовано 1769 випадків захворювання у 28 країнах, 17 осіб померли. На території України хворих на коронавірус немає.