У ГПУ повідомили, що Мендель приходила на допит, але назвала його політизованим і відмовилася свідчити
У Генпрокуратурі України заявили, що поставлені спікерці президента України Юлії Мендель запитання під час допиту не стосувалися її особистого життя, а були спрямовані на "роз'яснення її дій як особи, уповноваженої оприлюднювати офіційну позицію глави держави". Мендель відмовилася свідчити.
Спікерка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель приходила на допит у Генпрокуратуру України, але відмовилася давати свідчення. Про це виданню "theБабель" 3 липня повідомили у ГПУ.
Мендель викликали на допит як свідка для роз'яснення її публічних висловлювань.
"Під час допиту Мендель відмовилася свідчити, вказати джерело оприлюднених даних, зазначивши, що сам допит є політизованим і може бути використаний проти неї, хоча поставлені слідчим запитання не стосувалися її особистого життя, а були спрямовані на роз'яснення її дій як особи, уповноваженої оприлюднювати офіційну позицію глави держави", – ідеться у відповіді ГПУ.
26 червня "theБабель" із посиланням на власні джерела писало, що військова прокуратура викликала Мендель на допит, пов'язаний із її заявою в ефірі програми "Право на владу" на "1+1" від 7 червня про обстріл мирного населення на Донбасі.
"Українські військові дуже часто потрапляють на провокації, коли стріляють зі школи, дитсадка чи будь-якого іншого місця, де перебувають цивільні люди, і після цього починаються обстріли цього будинку. Таким чином, гинуть українці. У промові [представника України у тристоронній контактній групі із урегулювання ситуації на Донбасі Леоніда] Кучми йшлося про те, щоб не піддаватися провокаціям", – говорила вона.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна. У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Опівночі 18 квітня 2019 року Україна в односторонньому порядку ввела режим припинення вогню на Донбасі, бойовики порушили його першої доби.
3 червня Леонід Кучма повідомив, що Україна ініціюватиме припинення вогню на Донбасі на час жнив.
За підсумками засідання 5 червня Кучма заявив, що тристороння контактна група має до 19 червня розробити пропозиції щодо забезпечення встановлення перемир'я в зоні конфлікту, у яких буде прописано заборону на ведення вогню у відповідь. Наступного дня він пояснив, що під словами "не стріляти у відповідь" мав на увазі не відкривати вогонь у відповідь на обстріли, які бойовики ведуть із житлових кварталів або інших місць, де можуть постраждати мирні жителі.
6 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що заборона українським військовим на Донбасі стріляти у відповідь – це крок до капітуляції перед Росією. Мендель назвала такі заяви "нагнітанням паніки".
7 червня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що відкрив три кримінальні провадження через заяви представників української делегації в Мінську.
10 червня Мендель сказала, що в Адміністрації Президента не розуміють підстав, якими керувався Луценко, коли відкривав ці провадження.