У Львові зробили написи "філія ФСБ" біля кількох храмів Московського патріархату
У львівській міській організації Добровольчого руху ОУН заявили, що невідомі намагалися повідомити жителям Львова "про три філії ФСБ РФ".
Невідомі 9 листопада зробили написи "філія ФСБ" і "Московський патріархат – ФСБ" біля трьох храмів Української православної церкви Московського патріархату у Львові. Про це повідомила львівська міська організація Добровольчого руху ОУН у Facebook.
"Невідомі патріоти, мабуть, намагалися донести до львів'ян, які не в курсі, що у Львові діють три філії ФСБ Російської Федерації під виглядом християнських церков", – ідеться в повідомленні.
Написи зробили біля храмів на вулицях Короленка, Червоної Калини та Антоновича.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, які стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату (МП) скасовано; із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета знято накладену Російською православною церквою (РПЦ) анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.
Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної Української православної церкви.
Філарет заявляв, що щонайменше 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву. У Львівській єпархії УПЦ МП заявили, що залишаються вірними Московському патріархату.
15 жовтня Синод Російської православної церкви ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.
2 листопада представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов заявив, що в Україні УПЦ Московського патріархату більше не існує.
3 листопада президент України і вселенський патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю, яка, на думку Порошенка, завершує процес надання Українській православній церкві томосу про автокефалію.