У мін'юсті США повідомили, що перевірять інформацію про Україну, яку передав Джуліані
Особистий адвокат президента Сполучених Штатів Дональда Трампа Рудольф Джуліані заявив, що шукає інформацію про діяльність ексвіцепрезидента Джо Байдена в Україні. Глава американського мін'юсту Вільям Барр зазначив, що до інформації із цієї країни треба ставитися обережно.
Міністр юстиції, генеральний прокурор США Вільям Барр підтвердив, що його відомство опрацьовує інформацію з України, яку надав особистий адвокат президента Дональда Трампа Рудольф Джуліані. Про це Барр сказав на пресконференції у Вашингтоні 10 лютого, повідомляє Reuters.
За його словами, відомство має "тримати двері відчиненими", однак саме щодо інформації з України треба бути дуже обережними. У цій країні багато "зустрічних течій", тому жодні слова не можна брати на віру, заявив Барр.
9 лютого сенатор-республіканець Ліндсі Грем в ефірі телеканала CBS закликав мін'юст перевірити всю інформацію, яку готовий надати Джуліані про діяльність ексвіцепрезидента Джо Байдена в Україні, оскільки ці дані "можуть виявитися російською пропагандою".
Син Байдена Гантер працював у раді директорів української компанії Burisma Group, яку пов'язують з ексміністром екології в уряді Миколи Азарова Миколою Злочевським. Після зміни влади в Україні у 2014 році ГПУ розслідувала діяльність Burisma, але пізніше справу було закрито. У 2016 році Байден-старший висунув вимогу звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, погрожуючи, що США не виділять Україні $1 млрд кредитних гарантій.
У березні 2019 року тодішній генпрокурор України Юрій Луценко натякнув, що відставка Шокіна пов'язана із кримінальним провадженням, де містилися матеріали про те, що члени ради директорів Burisma, зокрема син Байдена Гантер, отримали $17 млн, походження яких було сумнівним. У травні Луценко наголошував, що у відомства немає доказів правопорушень із боку Джо Байдена або його сина Гантера.
Ситуація із сином імовірного суперника Трампа на президентських виборах Байдена стала причиною зовнішньополітичного конфлікту та ініціативи запуску процедури імпічменту президента США Дональда Трампа в Конгресі.
18 грудня Палата представників схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
Сенат США розпочав процес у справі про імпічмент 16 січня 2020 року. 5 лютого верхня палата американського парламенту відхилила обидві статті обвинувачення.
Джуліані неодноразово заявляв, що в нього є докази причетності Байдена та інших осіб з оточення експрезидента Барака Обами до корупції в Україні. Адвокат Трампа у грудні 2019 року прибув в Україну, де провів низку зустрічей. Зокрема, він розмовляв із позафракційним нардепом Андрієм Деркачем і народним депутатом від "Слуги народу" Олександром Дубінським, а також зустрічався з колишніми генеральними прокурорами Віктором Шокіним і Юрієм Луценком (з останнім – у Будапешті). Трамп не відкидав, що Джуліані оприлюднить у Конгресі доповідь за матеріалами, зібраними під час поїздки в Україну.