У Раді скуповують голоси за законопроєкт про ринок землі – нардеп Поляков
Позафракційний народний депутат Антон Поляков заявив, що за голосування за законопроєкт про ринок землі у Верховній Раді пропонують від $20 тис. до $200 тис.
У Верховній Раді скуповують голоси народних депутатів за законопроєкт про ринок землі в Україні. Про це в ефірі ObozTV повідомив позафракційний нардеп Антон Поляков.
Він стверджує, що за голосування пропонують від $20 тис. до $200 тис.
"Зараз намагаються кулуарно потихеньку голосувати і ведуть з усіма переговори – кому скільки грошей, кому який відкат", – сказав Поляков.
"Зрозуміло, що є "слуги", які таких грошей у житті не зароблять і не побачать, а є депутати, які приїздять у Раду, грубо кажучи, на 600-х "мерседесах", їм $20 тис. – це нічого. Плюс хтось бере гроші за кілька голосів, за 5–10. Зараз ці переговори активно ведуться за лаштунками", – запевняє нардеп.
Він висловив думку, що законопроєкт про ринок землі в підсумку підтримають у другому читанні та в цілому.
"Я пройшовся по "слугах народу" спеціально на початку голосування щодо землі позаминулого тижня. Мажоритарники, які були люто проти і боялися відповідної реакції зі свого округу, уже говорили з усмішкою на обличчях – усе класно. Я вже зрозумів, що думка на 180 градусів змінилася", – додав Поляков.
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков 3 грудня офіційно оголосив про виключення Полякова із фракції "Слуга народу".
Причиною виключення Полякова назвали прогули. Нардеп говорив, що поки що планує бути позафракційним. Депутат заявив, що вважає це рішення фракції "політичною розправою", і додав, що пов'язує його із главою Офісу президента Андрієм Богданом. Поляков також був ініціатором збирання підписів за відставку Руслана Рябошапки з посади генерального прокурора України.
Із 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.
У вересні 2019 року президент України доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про запровадження у країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" авторства депутатів від "Слуги народу". Документ не підтримали парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос", а також депутатська група "За майбутнє".
До другого читання до законопроєкту подали 4018 поправок. Нардепи пропонують дозволити продаж землі іноземцям тільки після референдуму, установити ліміт концентрації не більше ніж 10 тис. га в одні руки (окрім банків і кредитних установ), дозволити тільки безготівковий розрахунок під час купівлі землі тощо.
Проєкт закону передбачає, що ринок землі запрацює з 1 жовтня 2020 року.
Згідно з опитуванням, яке Київський міжнародний інститут соціології проводив наприкінці листопада 2019 року, введення ринку землі підтримує 22% українців, проти – 59%.