У Раду проходить п'ять партій, лідирує "Слуга народу" – опитування

Дострокові парламентські вибори в Україні відбудуться 21 липня
Фото: EPA

Якби вибори відбувалися найближчої неділі, до Верховної Ради пройшли б партії "Слуга народу" президента Володимира Зеленського, "Опозиційна платформа – За життя" нардепів Юрія Бойка та Вадима Рабіновича, "Голос" музиканта Святослава Вакарчука, "Батьківщина" нардепки Юлії Тимошенко та "Європейська солідарність" п'ятого президента України Петра Порошенка. Про це свідчать результати опитування Центру "Соціальний моніторинг" та Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка.

Якби парламентські вибори відбувалися найближчої неділі, у Верховну Раду пройшло б п'ять політичних партій. Про це свідчать дані шостої хвилі ролінгового опитування Центру "Соціальний моніторинг" та Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, опубліковані 1 липня.

83,7% опитаних відповіли, що прийшли б на парламентські вибори, якби вони відбулися найближчої неділі, 12,6% сказали, що не брали б у них участі, 3,7% відмовилися відповідати.

Серед тих, хто визначився з вибором і має намір голосувати, результати розподілилися так:

  • за партію "Слуга народу" президента Володимира Зеленського – 43,2%;
  • за "Опозиційну платформу – За життя" нардепів Юрія Бойка та Вадима Рабіновича – 12%;
  • за партію "Батьківщина" нардепа Юлії Тимошенко – 9,4%;
  • за партію "Голос" музиканта Святослава Вакарчука – 8,3%;
  • за "Європейську солідарність" п'ятого президента України Петра Порошенка – 8,2%.

За партію "Сила і честь" ексголови СБУ, колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони Ігоря Смешка готові проголосувати 4,1% респондентів, за партію "Громадянська позиція" ексміністра оборони Анатолія Гриценка – 3,9%. Для проходження в Раду партія має набрати не менш ніж 5% голосів.

Ролінгове дослідження передбачає проведення установчого опитування і періодичних (похвильових) оновлень бази даних дослідження через оновлення частини анкет. Кожну хвилю ролінгового опитування реалізують на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, водночас самі респонденти у вибірці щоразу нові, вона є зменшеною копією загальної вибірки.

Установче опитування проводили з 15-го до 19 травня по всій території України, крім тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей та анексованого Криму. Методом формалізованого інтерв'ю за місцем проживання було опитано 2121 респондента віком від 18 років. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Із 22-го до 27 червня проводили шосту хвилю ролінгового опитування, було замінено 1 тис. анкет.

21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.