У Раду проходить п'ять партій, лідирує "Слуга народу" – опитування
Згідно з опитуванням Соціологічної групи "Рейтинг", у Верховну Раду проходять партії "Слуга народу" президента Володимира Зеленського, "Опозиційна платформа – За життя", Блок Петра Порошенка, "Батьківщина" Юлії Тимошенко та "Сила і честь" екс-голови Служби безпеки України, колишнього начальника Головного управління військової розвідки Міноборони Ігоря Смешка.
Якби парламентські вибори в Україні відбувалися найближчої неділі, найбільшу підтримку здобула б партія "Слуга народу" президента України Володимира Зеленського. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", оприлюднені 22 травня.
Серед респондентів, які мають намір голосувати і визначилися, результати розподілилися так:
- 43,8% – за партію "Слуга народу;
- 10,5% – за "Опозиційну платформу – За життя";
- 8,8% – за Блок Петра Порошенка "Солідарність";
- 7,3% – за партію "Батьківщина" Юлії Тимошенко;
- 5,1% – за партію "Сила і честь" екс-голови Служби безпеки України, колишнього начальника Головного управління військової розвідки Міноборони Ігоря Смешка.
Тривідсотковий бар'єр, який пропонував ввести президент України Володимир Зеленський, долають партія "Голос" музиканта Святослава Вакарчука (4,6%), Радикальна партія Олега Ляшка (3,3%) та Опозиційний блок (3,2%).
Дослідження проводили із 16-го до 21 травня по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2 тис. повнолітніх громадян. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. За словами президента, юридичною підставою для розпуску нинішнього складу Ради є відсутність із 2016 року коаліції.
Зеленський також запропонував голові Верховної Ради Андрію Парубію скликати 22 травня позачергове пленарне засідання парламенту, щоб внести у порядок денний сесії питання про ухвалення змін до законів "Про вибори народних депутатів України" та "Про публічні закупівлі".
Президент пропонував скасувати мажоритарну систему і знизити прохідний бар'єр у Раду до 3%.
На позачерговому засіданні парламенту 22 травня законопроектів Зеленського не внесли до порядку денного сесії. Наступне засідання Ради відбудеться 28 травня.