У межах справи про імпічмент Трампа свідчення дав в.о. помічника держсекретаря Рікер
В.о. помічника державного секретаря США Філіп Рікер, виступаючи перед комітетами Палати представників Конгресу США, заявив, що йому нічого не було відомо про причини затримання президентом Дональдом Трампом військової допомоги Україні.
26 жовтня в.о. помічника держсекретаря з відносин із Європою та Євразією Філіп Рікер дав свідчення комітетам Палати представників Конгресу США у межах розслідування можливості імпічменту щодо президента Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.
Рікера призначили на посаду 18 березня. Він контролює дипломатичні відносини США із 50 країнами, зокрема з Україною.
За даними видання, у Конгресі Рікер заявив, що йому нічого не було відомо про причини затримання Трампом військової допомоги Україні, тому що він передав питання відносин з Україною у відання колишнього спецпредставника США з питань України Курта Волкера, глави дипмісії США в Києві Вільяма Тейлора, посла США в ЄС Гордона Сондленда та заступника помічника державного секретаря Джорджа Кента.
Джерела видання зазначають, що Рікер намагався домогтися того, щоб Держдепартамент активніше захищав колишню амбасадорку США в Україні Марі Йованович.
54-річний Рікер – кар'єрний дипломат, який раніше працював в Україні. Він став дев'ятим свідком, який виступає зі свідченнями перед комітетами Палати представників США у межах процедури імпічменту.
Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що президент Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки і оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією.
12 вересня адміністрація президента розблокувала програму військової допомоги. 19 вересня Палата представників Конгресу США після затримання схвалила виділення Україні коштів для зміцнення безпеки.
22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну із самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають цій країні так само. 24 вересня він визнав, що зупиняв програму допомоги Україні, домагаючись, щоб Євросоюз також виділяв кошти Києву.
Тейлор називав "божевільним" рішення про затримання військової допомоги Сполучених Штатів для України. Про це йдеться в повідомленнях, опублікованих після слухання у комітетах колишнього спеціального представника Державного департаменту Україні Курта Волкера.
24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування у межах процедури імпічменту президента Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про можливий тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови.
Трамп просив Зеленського відновити розслідування діяльності в Україні сина свого ймовірного суперника на виборах президента США у 2020 році Джо Байдена Гантера.
У скарзі співробітника американської розвідки, що стала початком скандалу, згадано Волкера. У документі зазначено, що 26 липня, наступного дня після розмови президентів, Волкер прибув в Україну і зустрівся із Зеленським та іншими українськими політиками. Разом зі спецпредставником був Сондленд. За даними інформатора, Волкер і Сондленд давали Зеленському поради, що робити з вимогами Трампа.