Пентагон відмовив Палаті представників Конгресу США в документах у межах розслідування імпічменту Трампа
У Пентагоні заявили, що Палата представників Конгресу США поки офіційно не санкціонувала розслідування у справі про імпічмент президента Дональда Трампа, окрім того, у відомстві зазначили, що не можуть подати документи протягом восьми днів, які їм дали для виконання.
Міністерство оборони США 15 жовтня відмовилося надавати Палаті представників Конгресу США документи в межах розслідування імпічменту президента Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.
У Пентагоні зауважили, що Палата представників поки офіційно не санкціонувала розслідування. У відомстві також зазначили, що не можуть надати необхідні документи за відведені їм на це вісім днів.
У міноборони зазначили, що поважають контролювальну роль відповідних комітетів Конгресу і готові співпрацювати у разі, "якщо буде знайдено відповідне рішення".
Про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа 24 вересня оголосили в Палаті представників Конгресу США через скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського під час липневої телефонної розмови.
25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і ймовірного суперника на майбутніх виборах президента Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Трамп називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
26 вересня було опубліковано скаргу розвідника, яка стала початком скандалу. Документ датовано 12 серпня. У тексті скарги йдеться, що Трамп у розмові із Зеленським "використовував повноваження свого офісу", "чинив тиск" і просив про "втручання з боку іноземної держави" у президентські вибори у США, які мають відбутися у 2020 році. За даними інформатора, Білий дім намагався приховати стенограму розмови.