Джуліані відмовився передавати Конгресу документи у справі про імпічмент Трампа
Комітет із розвідки Палати представників вимагає, щоб особистий адвокат президента США Рудольф Джуліані передав їм документи, пов'язані зі спробами Дональда Трампа переконати українського президента Володимира Зеленського почати розслідування щодо його потенційного конкурента на виборах США Джо Байдена, не пізніше ніж 15 жовтня. Адвокат Джуліані заявив, що така вимога виходить за межі законного розслідування.
Особистий юрист президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані 15 жовтня заявив, що відмовляється виконувати вимоги конгресменів із Палати представників надати документи в межах розслідування імпічменту Трампа. Про це повідомляє Reuters.
У листі адвоката Джуліані на адресу юриста лідерів Палати представників ідеться про незаконність розслідування, яке ведуть законодавці. Інформація про діяльність Джуліані в Україні, яку хочуть отримати конгресмени, захищена таємницею відносин юриста із клієнтом і "привілеєм виконавчої влади", ідеться в листі.
Адвокат Джон Сейл назвав порядок денний для Джуліані надмірним, обтяжливим і таким, що вимагає документів, які виходять за межі законного розслідування.
Агентство зауважує, що комітет із розвідки Палати представників вимагав, щоб Джуліані передав їм документи, пов'язані зі спробами Трампа переконати українського президента Володимира Зеленського почати розслідування щодо його потенційного конкурента на виборах США Джо Байдена не пізніше ніж 15 жовтня.
Відмова Джуліані може змусити комітет зробити запит на необхідні документи через суд, пише Reuters.
Про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа 24 вересня оголосили в Палаті представників Конгресу США через скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови.
25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Вона свідчить, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Трамп називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у передвиборчу кампанію у США.
26 вересня було опубліковано скаргу розвідника, яка стала початком скандалу. Документ датовано 12 серпня. У тексті скарги йдеться про те, що Трамп у розмові із Зеленським "використав повноваження свого офісу", "тиснув" і просив про "втручання з боку іноземної держави" у президентські вибори у США, які мають відбутися 2020 року. За даними інформатора, Білий дім намагався приховати стенограму бесіди.
Крім того, інформатор заявив, що із середини травня 2019 року чув від численних американських чиновників, ніби особистий адвокат Джуліані "в обхід процедури ухвалення рішень у сфері національної безпеки" спілкувався з українськими чиновниками, ретранслюючи їм повідомлення від Трампа і здійснюючи зворотну комунікацію.
Джуліані також пов'язують із відставкою посла США в Україні Марі Йованович.