У РФ уважають, що зі статуту Ради Європи потрібно прибрати пункт про можливість накладати санкції на делегації
У міністерстві закордонних справ РФ назвали косметичними запропоновані поправки до статуту Парламентської асамблеї Ради Європи про повноваження делегацій.
Проект поправок до статуту Парламентської асамблеї Ради Європи про можливість позбавлення повноважень національних делегацій "має косметичний характер". Про це в коментарі "РИА Новости" заявив директор департаменту загальноєвропейської співпраці міністерства закордонних справ РФ Андрій Келін.
За його словами, таких поправок недостатньо, щоб гарантувати нормальну роботу ПАРЄ та її парламентаріїв.
Келін підкреслив, що положення, які стосуються можливості оскарження повноважень делегацій, на думку російської сторони, мають повністю прибрати зі статуту Ради Європи.
Представник російського МЗС заявив, що без участі парламентаріїв із РФ було обрано низку високопоставлених представників Ради Європи. "У наших очах вони нелегітимні", – стверджує він.
Пропозиції щодо доповнень та змін правил асамблеї, які стосуються підтвердження та оскаржування повноважень і прав національних делегацій, будуть розглядати в ПАРЄ 9 жовтня. Наразі ПАРЄ має право накладати обмеження на делегації країн, які грубо порушують принципи Ради Європи.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилася подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016 і 2017 роки, вона не бере участі у роботі ПАРЄ і цього року.
29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення резолюції, яка дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї.
19 вересня "Європейська правда" написала, що в Раді Європи є впливове лобі, яке хоче повернути Росію в Парламентську асамблею Ради Європи, генсек РЄ Турбйорн Ягланд уже схвалив відповідний механізм.