У "Слузі народу" вважають, що законопроєкт про землю можуть розглядати більш ніж місяць

У "Слузі народу" вважають, що розгляд проєкту про землю може затягнутися
Фото: Олександр Корнієнко / Facebook

На думку першого заступника голови фракції "Слуга народу" Олександра Корнієнка, парламентарії не можуть собі дозволити розглядати законопроєкт про землю два-три місяці.

Депутати із фракції "Слуга народу" прогнозують, що розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі триватиме три – п'ять пленарних тижнів. Про це журналістам у кулуарах Ради сказав перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, повідомляє "Укрінформ".

Зокрема, на запитання, скільки може тривати розгляд поправок до земельного законопроєкту, Корнієнко сказав: "Ми вчора рахували, приблизно – від трьох до п'яти пленарних тижнів може розтягнутися".

Водночас депутат додав, що "ми не можемо зараз в умовах, у яких знаходиться Україна, дозволити собі два-три місяці розглядати один законопроєкт".

"Ми ведемо переговори з нашими колегами, намагаємося достукатися до їхньої свідомості. Але ми вчора побачили, що із фракції "Батьківщина" і фракції "Опозиційна платформа – За життя", у принципі, така йде технологія, що кожен депутат зачитує своє правки... Тобто 80 виступів ми точно маємо послухати... І 80 разів пан Сольський (голова комітету з аграрної та земельної політики.  – "ГОРДОН") має сказати, що правка відхилена", – зазначив Корнієнко.

Він вважає, що наступного пленарного тижня треба вести дискусію щодо того, як далі рухатися щодо законопроєкту.

Із 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.

У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" авторства депутатів від "Слуги народу". Документа не підтримали парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос", а також депутатська група "За майбутнє".

До другого читання до законопроєкту подали 4018 поправок. Нардепи пропонують дозволити продаж землі іноземцям тільки після референдуму, встановити ліміт концентрації не більше ніж 10 тис. га в одні руки (крім банків і кредитних установ), дозволити тільки безготівковий розрахунок під час купівлі землі тощо. Проєкт закону передбачає, що ринок землі запрацює з 1 жовтня 2020 року.

Законопроєкт про продаж землі почали розглядати у другому читанні 6 лютого. Цього дня нардепи розглянули 184 поправки.