У Великобританії почалися слухання у справі про "борг Януковича"
Верховний суд Великобританії буде розглядати справу про стягнення заборгованості України за єврооблігаціями на $3 млрд, відомої як "борг Януковича", до 12 грудня.
9 грудня Верховний суд Великобританії почав розгляд скарг України й Росії на рішення Апеляційного суду Англії щодо спору про випущені у 2013 році Україною єврооблігації на $3 млрд. Про це поінформувала пресслужба суду.
Компанія The Law Debenture Trust, яка представляє інтереси Росії, не згодна з рішенням апеляційного суду про розгляд справи за повною процедурою. Також вона оскаржує довід України про "примус".
Україна переважно задоволена рішенням апеляційного суду, проте заперечує три тези з його рішення.
Слухання триватимуть чотири дні – до 12 грудня.
Міністерка фінансів України Оксана Маркарова заявила у Facebook, що юридична команда її відомства готова представляти інтереси країни в цьому спорі.
29 березня 2017 року Високий суд Лондона схвалив прискорений розгляд позову Російської Федерації до України у справі про євробонди на суму $3 млрд. У мінфіні РФ заявили, що, згідно з рішенням Високого суду, Україна має виплатити Росії номінальну вартість єврооблігацій у сумі $3 млрд, а також відсотки.
У Мінфіні повідомляли, що оскаржили рішення суду Лондона.
Під час попередніх слухань у апеляційній інстанції, що відбулися в січні 2018 року, Україна обвинувачувала РФ у політичному тиску, яким супроводжувалося виділення грошей у 2013 році, коли президентом України був Віктор Янукович.
Погашення кредиту мало відбутися у грудні 2015 року. У листопаді 2015-го Україна завершила реструктуризацію державного й гарантованого боргу на суму $15 млрд. Нерозв'язаним лишилося тільки питання з російським боргом у зв'язку з відмовою Москви від реструктуризації.
У вересні 2018 року Апеляційний суд Англії постановив провести повноцінний судовий процес для розгляду за одним із чотирьох аргументів України у спорі з Росією. Українська сторона стверджує, що кредит на $3 млрд було взято під "неправомірним тиском", із примусом до угоди. У листопаді РФ оскаржила це рішення.