У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про збільшення штрафу за домашнє насильство в сотні разів

Штрафи пропонують збільшити за перше правопорушення від 17 тис. грн до 34 тис. грн, за повторне – від 34 тис. грн до 68 тис. грн
Фото: pixabay.com

Законопроєкт пропонує внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають значне збільшення штрафу за вчинення домашнього насильства.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №3908 "Про внесення змін до статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства".

Проєкт закону, який передбачає збільшення розміру штрафів у сотні разів, подали депутати на чолі з першою заступницею голови комітету ВР і питань гуманітарної та інформаційної політики, членкинею  депутатської групи "Партія "За майбутнє" Іриною Констанкевич.

"Одним із заходів запобігання вчиненню домашнього насильства даним законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачається накладення на порушників таких санкцій, як накладення штрафу, або громадські роботи, або адміністративний арешт", – ідеться у пояснювальній записці до проєкту.

Дійсні штрафи за перше вчинення правопорушення становлять від 170 до 340 гривень, а за повторне протягом року – від 340 до 680 гривень.

"Проте у зв’язку з інфляційними процесами у країні та знеціненням гривні за останні роки такий розмір штрафу втратив свою запобіжну та каральну функцію і вже не виступає ефективним засобом стримування порушників. У зв’язку з цим пропонується збільшити дані штрафні санкції таким чином, щоб вони знову набули запобіжної та каральної функції", – зазначено в записці.

Законопроєкт пропонує ввести штраф у розмірі від 1 тисячі до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 34 тис. грн). У разі повторного порушення збільшити штраф від 2 тисяч до 4 тисяч (від 34 тис. грн до 68 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів.

6 грудня 2017 року Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Закон набув чинності за рік після опублікування. Відповідно до закону, особам, які вчинили домашнє насильство, можуть заборонити перебувати і проживати з потерпілим, наближатися до нього на певну відстань, дзвонити або контактувати через третіх осіб.