У "Відродженні" заявили, що не будуть голосувати за проект держбюджету у редакції бюджетного комітету
Народний депутат від групи "Партія "Відродження" Олександр Біловол заявив, що уряд пропонує "гібридну децентралізацію" і знімає із себе зобов'язання щодо ЖКГ і субсидій.
Запропонована парламенту редакція проекту державного бюджету на 2018 рік не враховує більшості змін, внесених депутатською групою "Партія "Відродження", тому група не буде голосувати за неї. Про це на погоджувальній раді Верховної Ради у понеділок, 13 листопада, заявив народний депутат від групи "Партія "Відродження" Олександр Біловол, повідомляє сайт політичної сили.
"Що сьогодні знову пропонується урядом? Це гібридна децентралізація, пропонується безліч нових видатків передати на місцеві бюджети. Практично держава знімає із себе всі зобов'язання по житлово-комунальному господарству, субсидіях. Це нонсенс. Я вам наведу тільки один приклад по місту Харкову. Сьогодні всі ті пропозиції, які хоче реалізувати уряд із перекладання видатків на місцеві громади, обійдеться бюджету міста Харкова в 1 млрд грн додаткових витрат. Тому я звертаюся до першого віце-прем'єра, аби сьогодні ми переглянули цю політику, якщо ви вже передаєте ці повноваження на місцеві бюджети, вони повинні відчувати державну підтримку і державне фінансування", – заявив Біловол.
Група також виступає проти передавання зобов'язань щодо фінансування коледжів і технікумів місцевим бюджетам.
"Сьогодні в Україні 426 державних вищих навчальних закладів I і II рівня акредитації. Зверніть увагу, рік тому ви передали професійно-технічні училища на місцеві бюджети. Практично ми їх втратили. Зверніть на це увагу – якщо не буде державної підтримки, якщо не буде державного фінансування, коледжі та технікуми загинуть сьогодні так само, як загинула середня освіта", – додав політик.
15 вересня Кабінет Міністрів України затвердив і надіслав на розгляд парламенту проект держбюджету на наступний рік. Документ передбачає зростання ВВП України на 3%, інфляцію – на рівні 7%, дефіцит бюджету – 2,4% ВВП і збільшення мінімальної заробітної плати до 3723 грн.
Кабмін заклав у держбюджет на 2018 рік доходи в розмірі 877 млрд грн, витрати – 948 млрд грн. Граничний обсяг дефіциту державного бюджету України у 2018 році визначено на рівні 77 млрд 944 млн 800 тис. грн.
"Відродження" розкритикувало проект і запропонувало поправки, які, зокрема, стосуються підвищення соціальних гарантій: група пропонує підвищити прожитковий мінімум до 3050 грн на місяць, збільшити державне фінансування для лікування важкохворих пацієнтів і запровадити програми підтримки фермерів.