Україна і Австралія заявили про невідворотність покарання всіх причетних до авіакатастрофи рейсу MH17 на Донбасі

Порошенко і Перрі зазначили ефективну діяльність у межах спільної групи з розслідування авіакатастрофи малайзійського рейсу MH17
Фото: president.gov.ua

Президент Сенату парламенту Австралії Стівен Перрі подякував президенту України Петру Порошенку за допомогу і сприяння в розслідуванні авіакатастрофи малайзійського Boeing 777 рейсу MH17, збитого на Донбасі у 2014 році.

Президент України Петро Порошенко провів зустріч із главою Сенату парламенту Австралії Стівеном Перрі, повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко зазначив незмінну підтримку Австралією територіальної цілісності та суверенітету України і засудження російської агресії.

"Сторони відзначили ефективну діяльність у рамках Спільної групи з розслідування справи про збитий малайзійський рейс MH17 та наголосили на невідворотності покарання усіх причетних до цієї трагедії. Президент Сенату подякував президенту України за допомогу і сприяння у питанні проведення розслідування цієї трагедії", – сказано в повідомленні.

Окрему увагу було приділено посиленню міжпарламентського співробітництва двох держав. У зв'язку з цим Порошенко привітав утворення в парламенті Австралії оновленої групи дружби Австралія – Україна.

Співрозмовники також обговорили підготовку до наступних змагань "Ігри нескорених", які відбудуться у 2018 році в австралійському Сіднеї.

20 вересня у Нью-Йорку Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія і Україна підтвердили свою політичну підтримку і співпрацю щодо судового переслідування підозрюваних у причетності до катастрофи рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній", підписавши відповідні меморандуми.

Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 193 з них були громадянами Нідерландів.

8 липня 2015 року делегація Малайзії в ООН поширила проект резолюції Ради Безпеки всесвітньої організації з вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи про збитий Boeing. Однак Росія заблокувала ухвалення резолюції.

28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, що складається із представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками комісії, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, з території, підконтрольній проросійським бойовикам.

У липні 2017 року країни міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу Boeing на Донбасі (JIT) – Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія – домовилися про проведення судового процесу, який відбудеться у межах голландського законодавства.

Голова комітету з міжнародних справ російської Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що суд у справі про катастрофу малайзійського Boeing на Донбасі, який має відбутися в Нідерландах, не буде легітимним.

Кримінальне розслідування обставин катастрофи триває. Судові засідання мають відбутися в Гаазі.