Україна сподівається на зближення з Європейським союзом під час головування Німеччини в Раді ЄС – Кулеба

16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України і ЄС
Фото: pixabay.com

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сподівається, що Європейський союз, зі свого боку, демонструватиме більшу амбітність і відкритість до зближення з Україною.

Україна співпрацює з Німеччиною над тим, щоб продовжувати зближуватися з Європейським союзом. Про це 2 червня під час пресконференції за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Безумовно, Німеччина є не лише одним зі світових лідерів, але й лідером Європи. І ми з нетерпінням очікуємо на початок головування Німеччини в Раді ЄС, у ході якого будемо працювати з нашими німецькими друзями над тим, щоб Україна продовжувала наближуватися до ЄС, а ЄС, відповідно, зі свого боку демонстрував більшу амбітність і відкритість до зближення з Україною", – зазначив міністр.

Кулеба також додав, що Україна продовжить роботу у форматі "Східного партнерства" і розраховує на досягнення амбітних результатів.

"Східне партнерство" – проєкт Євросоюзу, який існує із 2009 року. Його мета – розвиток інтеграційних зв'язків із шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною. Три з цих держав – Україна, Молдова і Грузія – закликали Брюссель створити додатковий формат взаємодії для асоційованих партнерів і заявляли про намір отримати перспективу членства в ЄС.

16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України і ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. 11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною і Євросоюзом.