Україна звернулася до ЄСПЛ щодо захисту прав захоплених Росією українських моряків
Захоплені Росією українські моряки є військовополоненими, а отже, до них мають застосовувати всі гарантії захисту, які визначено Женевськими конвенціями, заявив міністр юстиції України Павло Петренко. За його словами, для захисту прав моряків Міністерство юстиції України звернулося до Європейського суду з прав людини.
Міністерство юстиції України звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) для захисту захоплених Росією українських моряків у Керченській протоці. Про це 28 листопада на засіданні Кабінету Міністрів заявив глава відомства Павло Петренко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
За словами міністра, захоплені моряки – військовополонені, а отже, до них мають застосовувати всі гарантії захисту, які визначено Женевськими конвенціями.
"Ми звернулися від імені уряду в ЄСПЛ із вимогою застосувати 39-те правило – це негайне рішення про звільнення незаконно захоплених українських громадян", – сказав він.
Міністр також додав, що в терміновому порядку потрібно ухвалити рішення про виділення коштів на фінансування адвокатів затриманих у Росії моряків.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Затримано 24 українців, троє з них дістали поранення. 27 листопада журналіст Антон Наумлюк оприлюднив їхні прізвища.
Голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що на борту захоплених кораблів перебували контррозвідники СБУ, які виконували завдання із контррозвідувального забезпечення підрозділів ВМС України. За його словами, один з офіцерів СБУ дістав важке поранення.
ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання державного кордону) Кримінального кодексу РФ.
У Генпрокуратурі України заявили, що українські правоохоронці повідомили про підозру прикордонників ФСБ і російських військовослужбовців, які напали на моряків. Їх підозрюють у розв'язуванні і веденні агресивної війни, а також у замаху на вбивство.
27 листопада "Київський районний суд Сімферополя" заарештував 12 українських моряків. Того самого дня "Керченський міський суд" обрав аналогічний запобіжний захід ще трьом морякам, які перебували в лікарні, незалежних адвокатів до них не пустили.