Українські прикордонники не пропустили до країни депутата Європарламенту від угорської ультраправої партії "Йоббік"
Спікер Держприкордонслужби Олег Слободян повідомив, що депутату Європарламенту від угорської радикальної партії "Йоббік" Крістіні Морваі відмовили у в'їзді в Україну у зв'язку з її відвідуванням окупованих районів Донецької та Луганської областей.
На Закарпатті на кордоні з Угорщиною співробітники Держприкордонслужби не пропустили в Україну угорського політичного діяча Крістіну Морваі, якій Служба безпеки України заборонила в'їзд до липня 2019 року. Про це у Facebook написав спікер Держприкордонслужби України Олег Слободян.
"Депутат Європарламенту від угорської радикальної партії "Йоббік" Крістіна Морваі прибула в пункт пропуску "Лужанка". Під час паспортного контролю прикордонники виконали доручення СБУ відносно даної особи. За наявною інформацією, вона у 2014 році відвідувала тимчасово непідконтрольні території окремих районів Донецької та Луганської областей і висловлювала підтримку самопроголошеним керівникам на цих територіях", – розповів він.
Слободян додав, що Морваі вручили рішення про відмову у перетині державного кордону, у якому вказали правові підстави заборони на в'їзд в Україну.
Морваі опублікувала у Facebook фотографії, зроблені під час очікування у пункті пропуску, і написала, що її не пустили до України без причини.
Угорська ультраправа партія "Йоббік" відома не лише проросійською, але й активною антиукраїнською позицією. Партія виступає за приєднання Закарпаття до Угорщини і навіть привернула увагу СБУ своєю діяльністю у цьому напрямі: чотирьом членам партії наприкінці 2014 року було заборонено в'їзд в Україну. Представники "Йоббіка" відвідували як спостерігачі "референдум" у Криму, а також псевдовибори, організовані бойовиками на Донбасі.
"Йоббік" позиціонує себе як консервативну і традиціоналістську силу, проте ліберальні угорські ЗМІ звинувачують партію в расовій і релігійній нетерпимості і гомофобії. На парламентських виборах 2014 року за націоналістів віддали 20,54% голосів, що дозволило їм стати третьою найбільшою політичною силою Угорщини.