Уманський: Переоцінити негативні наслідки скасування розміщення євробондів неможливо. Це підрив економічної безпеки України
Заява голови Національного банку Якова Смолія про відставку призвела до скасування випуску єврооблігацій, що є безпрецедентним випадком у практиці боргових ринків. Правоохоронна система має дати оцінку вчинку Смолія в цьому контексті, вважає колишній міністр фінансів України Ігор Уманський.
Скасування угоди з випуску Україною єврооблігацій стало серйозним ударом по національній економічній безпеці. Про це написав у Facebook колишній міністр фінансів Ігор Уманський, закликавши розслідувати роль у цьому голови Національного банку Якова Смолія, який напередодні подав у відставку.
"Книги" вже були закриті, умови зафіксовані – $1,75 млрд під 7,3%. Але розміщення довелося скасувати. На цьому етапі скасування розміщення – це безпрецедентно для боргових ринків! Переоцінити негативні наслідки такої ситуації неможливо. А це вже, на моє переконання, підрив національної економічної безпеки", – переконаний ексміністр.
На його думку, не тільки учасники ринку, але і правоохоронні органи мають дати оцінку діям Смолія, оскільки саме його заява про звільнення призвела до зриву розміщення євробондів.
"Яків Смолій міг піти в будь-який спосіб. І лише від нього залежало – піти достойно чи як негідник", – заявив Уманський.
2 липня Україна скасувала угоду з випуску нових 12-річних єврооблігацій на $1,75 млрд. Угоду було скасовано після того, як Смолій увечері 1 липня подав президенту Володимирові Зеленському заяву про відставку.
У Міністерстві фінансів України підтвердили, що відставка голови НБУ та скасування розміщення євробондів взаємопов'язані і що інвестори схвалили відмову від угоди.