Умовний південний схід стане "золотою карткою" українських президентських виборів – політичний експерт
У другому турі президентських виборів 2019 року саме голоси жителів південного сходу визначать переможця, вважає політичний експерт Руслан Бортник.
Виборці південних і східних областей України стануть "золотою карткою" президентських виборів у 2019 році. Таку думку в блозі, опублікованому 24 січня на сайті "КП в Украине", висловив політичний експерт Руслан Бортник.
"Колишні партнери за Опозиційним блоком ідуть на президентські вибори різними колонами. Якоюсь мірою повторюється ситуація 2014 року, коли одночасно балотувалися Сергій Тігіпко, Михайло Добкін, Вадим Рабінович, Петро Симоненко, Валерій Коновалюк, Юрій Бойко та інші. Хоча потенціал до об'єднання напередодні парламентських виборів зберігається, але головним гравцям доведеться переглянути умови діалогу вже з огляду на результати президентських виборів", – написав він.
За словами експерта, "умовний південний схід хоч і перестав бути провідною політичною силою, але, найімовірніше, стане "золотою карткою" українських президентських виборів і цього разу".
"Навіть без Криму та Донбасу ця електоральна ніша становить ємність 25–35% голосів. І, незважаючи на відсутність реальних шансів на перемогу у "біло-блакитних" кандидатів у президентській компанії, у другому турі (який неминучий цього разу) саме голоси жителів південного сходу визначать переможця. А переможцем стане той, хто зможе домовитися і бути прийнятнішим для цього електорату. А у політичних еліт, які представляють ці регіони і політичні настрої, з'являться реальні шанси нав'язати елементи власного порядку денного майбутньому президенту", – написав він.
"Аналізуючи ці тенденції, днями побував у Запоріжжі на Форумі за мир і розвиток, який став стартовою точкою не лише для офіційної виборчої компанії Олександра Вілкула на президентських виборах, але і, ймовірно, для перезавантаження Опозиційного блоку, вже без представників "Опозиційної платформи" і "Наших". Форум відбувся у "старому доброму масштабі" дореволюційних часів – 4–5 тис. людей, гарна організація і постановка, колись характерна для Партії регіонів. Щоправда, публіка заходу суттєво змінилася: "білих комірців" і професійних тусівників стало менше – не модно; зате простих людей більше", – заявив Бортник.
Експерт додав, що "виборець Вілкула – це типовий представник "українського іржавого поясу", недодеіндустріалізованних регіонів України, який трохи ностальгує за світлим минулим і ненавидить наше сьогодення".
"Мабуть, на цих людей і зорієнтовано кандидатську програму Вілкула, яка наповнена конкретними сенсами і чіткими маркерами – конституційна реформа; всі гуманітарні повноваження – регіонам; мир на Донбасі за шість місяців; двопалатний парламент і кардинальне скорочення парламенту до 150 депутатів; зниження тарифів удвічі; зрозуміла податкова модель – "усе по 15"; мінімальна зарплата вчителям і лікарям – 11 тис. і виплати після народження дитини – до 400 тис.", – написав Бортник.
Водночас, підкреслив політичний експерт, "єдиний інструмент реалізації програми – перемога на президентських виборах".
Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року.