"До АПУ прийшли боги комунікацій". Геращенко розкритикувала заяву Зеленського про надії, що РФ "відновить контроль над підрозділами" на Донбасі
Перша віцеспікерка Верховної Ради Ірина Геращенко, коментуючи заяву президента України Володимира Зеленського, підкреслила важливість комунікативної лексики, що стосується мінського переговорного процесу з урегулювання ситуації на Донбасі.
Перша віцеспікерка Верховної Ради Ірина Геращенко розкритикувала заяву на сторінці Адміністрації Президента України у Facebook про те, що глава держави Володимир Зеленський сподівається на "відновлення Росією контролю над підрозділами" на Донбасі.
"Це не фейк. Це офіційна сторінка нової АП, куди прийшли боги комунікацій. Президент Зеленський сподівається, що російська сторона відновить свій контроль над підрозділами на українському окупованому Донбасі! Мова йде про контроль над окупаційними військами, і Зеленський сподівається, що РФ не піде геть, не забере свою зброю і техніку з української землі, не виведе своїх найманців, а... відновить свій контроль над підрозділами. Відкрию "таємницю": у РФ є повний контроль над так званою владою так званих ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей. – "ГОРДОН") і над 400 км українського кордону... АПУ у своєму офіційному повідомленні знімає відповідальність із РФ за вбивство українських солдатів!", – заявила Геращенко у Facebook.
Пізніше вона підкреслила важливість комунікативної лексики стосовно мінського переговорного процесу з урегулювання ситуації на Донбасі.
"Не зловтішаюся. Ми передали всю інформацію по заручниках. Якщо в нової команди є потреба, готова, звичайно, проговорити і ці моменти дуже важливої комунікативної лексики, що стосується Мінських перемовин. Ми державники й усвідомлюємо всю важкість війни й переговорного процесу", – написала політик.
7 червня у зв'язку із загостренням ситуації на Донбасі Зеленський заявив, що українські військові жорстко відповідатимуть на обстріли бойовиків із забороненої Мінськими домовленостями зброї.
"Кричуще порушення Мінських угод – застосування артилерії – свідчить щонайменше про часткову втрату управління й контролю над найманцями. Ми сподіваємося, що російська сторона відновить контроль над цими підрозділами", – додав він.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Опівночі 18 квітня 2019 року Україна в односторонньому порядку запровадила режим припинення вогню на Донбасі, бойовики порушили його першої ж доби.
3 червня голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма повідомив, що Україна ініціюватиме припинення вогню на Донбасі на час жнив.
За підсумками засідання 5 червня Кучма заявив, що тристороння контактна група має до 19 червня розробити пропозиції щодо забезпечення встановлення перемир'я в зоні конфлікту, у яких буде прописано заборону на ведення вогню у відповідь. Нступного дня він пояснив, що під словами "не стріляти у відповідь" мав на увазі не відкривати вогонь у відповідь на обстріли, які бойовики ведуть із житлових кварталів або інших місць, де можуть постраждати мирні жителі.