У ДБР заявили, що суд не зобов'язував відомство закривати кримінальне провадження стосовно Порошенка
У Державному бюро розслідувань заявили, що Шевченківський районний суд не виносив рішення щодо закриття кримінального провадження стосовно зловживання владою і можливого втручання п'ятого президента України Петра Порошенка в роботу судових органів, а лише зобов'язав повторно розглянути клопотання адвоката експрезидента.
Державне бюро розслідувань заявило у Facebook 6 березня, що суд не зобов'язував відомство закривати кримінальне провадження щодо п'ятого президента України, народного депутата від "Європейської солідарності" Петра Порошенка.
У відомстві зазначили, що захисники Порошенка продемонстрували журналістам рішення суду і повідомили про успішне закриття справи клієнта, однак це є маніпуляцією.
"Ухвалою Шевченківського районного суду зобов’язано слідчого Державного бюро розслідувань не закривати кримінальне провадження, а повторно розглянути клопотання адвоката Петра Порошенка", – повідомили в бюро.
У ДБР розповіли, що суд не встановив факту незаконності розслідування або наявності підстав для припинення провадження, а "лише скасував постанову слідчого ДБР, винесену за результатами розгляду клопотання адвоката".
Тепер слідчий центрального апарату Державного бюро розслідувань може винести нову постанову з посиланнями на обставини кримінального провадження, але це не впливає на перебіг розслідування провадження, стверджують у відомстві.
У рішенні суду, яке опублікувало бюро, йшлося, що воно стосується кримінального провадження №62019000000000979, відкритого за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
6 березня Порошенко був у ДБР на допиті. Перед допитом він повідомив присутнім перед бюро прихильникам, що 5 березня Шевченківський райсуд Києва зобов'язав слідчого розглянути клопотання про закриття кримінального провадження, у межах розслідування якого його запросили у ДБР.
Порошенко був президентом України у 2014–2019 роках. У липні 2019 року його обрали народним депутатом.
За інформацією ДБР, станом на кінець листопада 2019 року експрезидент фігурував у 13 кримінальних провадженнях.
21 лютого 2020 року судді Печерського райсуду Києва винесли дві ухвали про примусовий привід Порошенка на допити як свідка 28 лютого і 6 березня.
Перша ухвала стосується розслідування кримінального провадження про втручання в роботу суддів за допомогою несвоєчасного призначення їх на посади, що "спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставного виділення коштів з державного бюджету на виплату їм заробітної плати". Друга ухвала стосується розслідування кримінального провадження про зловживання службовим становищем під час призначення керівництва Служби зовнішньої розвідки. В ухвалах ішлося, що вони не підлягають оскарженню.
У Держбюро заявили, що Порошенко ігнорує виклики на допити, тому бюро вирішило звернутися до суду.
Експрезидент заявив, що прибуде на допити сам.