У МЗС Великобританії заявили, що жодних змін у позиції Лондона щодо дипломатичної присутності РФ не відбулося

Великобританія вислала російських дипломатів після отруєння у Солсбері
Фото: EPA

Жодних нових домовленостей щодо дипломатичної присутності РФ у Великобританії не було погоджено, заявив представник британського міністерства закордонних справ.

Великобританія не погоджувала з Росією відновлення чисельності персоналу дипломатичних відомств, скороченого після отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Про це на запит російського агентства ТАСС 28 грудня повідомив представник міністерства закордонних справ Великобританії.

Він сказав, що Великобританія вела "безперервний діалог" із Росією щодо дипломатичних віз ще до подій у Солсбері і країни регулярно обмінюються візами для дипломатичного персоналу, але "жодних нових домовленостей не було погоджено".

За словами представника британського МЗС, жодних змін у позиції офіційного Лондона щодо російської дипломатичної присутності у Великобританії не сталося, "включно із заходами, вжитими після Солсбері", й укомплектування штатів місій британського МЗС "відбувається в межах цих обмежень".

Відносини між Росією і Великобританією ускладнилися після того, як у березні 2018 року в британському Солсбері отруїли розробленим у РФ нервово-паралітичним агентом "Новачок" колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.

У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислали російських дипломатів. Великобританія вислала 23 російських дипломатів і зупинила двосторонні контакти з Росією. Із США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі. Кремль після цього оголосив персонами нон ґрата дипломатів із 25 країн.

12 жовтня посол РФ у Великобританії Олександр Яковенко на прес-конференції в Лондоні заявив, що британська сторона відмовляється видавати візи російським дипломатам.

28 грудня Яковенко заявив, що Москва і Лондон домовилися про поступове відновлення складів дипломатичних місій із січня наступного року. За словами посла, сторони досягли принципової домовленості. Він не зміг упевнено сказати, чи торкнуться ці домовленості всіх співробітників, однак висловив надію, що принаймні половину співробітників посольства буде поновлено.