В.о. керівника апарату Білого дому зізнався у тиску на Україну, а пізніше заявив, що його неправильно зрозуміли

Малвейні: І знову ЗМІ вирішили неправильно витлумачити мої коментарі
Фото: ЕРА

Виконувач обов'язків глави адміністрації Білого дому Мік Малвейні заявив, що заморожування військової допомоги Україні у сфері безпеки було пов'язане з розслідуванням стосовно демократів, пізніше він відмовився від своїх слів.

17 жовтня в.о. керівника апарату Білого дому Мік Малвейні під час спілкування з журналістами випадково визнав, що військову допомогу Україні заморозили частково для того, щоб чинити тиск в обмін на початок розслідування Україною справи проти демократів. Про це повідомляє телеканал CNN.

Під час пресконференції Малвейні зазначив, що знає лише про запит США щодо розслідування справи стосовно зламу сервера Демократичного національного комітету 2016 року.

Він сказав, що виплата допомоги Україні була пов'язана із цим епізодом, а також із побоюваннями президента США Дональда Трампа щодо корупції в Україні.

Телеканал звертає увагу, що заяву Малвейні зробив після того, як протягом кількох тижнів Трамп і наближені до нього посадовці відмовлялися пов'язувати виділення допомоги Україні з їхніми політичними інтересами.

Пізніше Малвейні уточнив, що єдиними причинами, через які допомогу затримували, були занепокоєння щодо відсутності підтримки України з боку інших країн та "стурбованість" через корупцію.

Він також звинуватив ЗМІ у тому, що вони неправильно його зрозуміли.

"І знову ЗМІ вирішили неправильно витлумачити мої коментарі, щоб просунути упереджене й політичне полювання на відьом проти президента Трампа. Дозвольте мені пояснити: не було жодної послуги за послугу щодо військової допомоги Україні та якогось розслідування на виборах 2016 року. Єдиними причинами, через які ми затримували гроші, були занепокоєння щодо відсутності підтримки з боку інших країн і стурбованість через корупцію", – ідеться в заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому.

Конгрес США затвердив пакет допомоги Україні на 2019 рік за лінією Пентагону в обсязі $250 млн 18 червня. Пакет допомоги щодо безпеки передбачає надання Україні нелетальних і летальних видів оборонного озброєння з окремим акцентом на підтримку Військово-морських сил Збройних сил України.

Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що президент Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки й оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією.

12 вересня адміністрація президента розблокувала програму військової допомоги.

22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну від самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають цій країні так само. 24 вересня він визнав, що зупиняв програму допомоги Україні, домагаючись, щоб Євросоюз також виділяв кошти Києву.

Конгрес США зобов'язав Пентагон і Білий дім надати документи про військову допомогу Україні до 15 жовтня в межах справи про імпічмент Трампа.