В Офісі президента анонсували законопроєкт про скасування "поправки Лозового"

Рябошапка: Необхідна також ефективна судова реформа
Фото: president.gov.ua

За словами заступника глави Офісу президента України Руслана Рябошапки, нова Верховна Рада має переглянути кримінально-процесуальне законодавство, зокрема скасувати "поправку Лозового", яка перешкоджає розслідуванню кримінальних проваджень.

Офіс президента України ініціює скасування так званої поправки Лозового, заявив 16 липня на форумі "Встановлення справедливості – порядок денний для майбутнього парламенту" в Києві заступник глави офісу Руслан Рябошапка, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Що ми хочемо від нового парламенту? Ми хочемо переглянути те законодавство, яке стосується протидії корупції, новий закон, який стосується декларацій, зокрема корупції в політичному секторі", – сказав Рябошапка.

Він також заявив про намір переглянути кримінально-процесуальне законодавство. "Було ухвалено поправки до КПК, зокрема "поправки Лозового", які перешкоджають здійсненню розслідування кримінальних справ", – зазначив Рябошапка.

Він підкреслив, що необхідна також ефективна судова реформа, реформа прокуратури.

Дострокові вибори у Верховну Раду відбудуться 21 липня.

3 жовтня 2017 року Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6232 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

Нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовий вніс у документ поправку 109. Вона передбачає внесення змін до ст. 219 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якою строк досудового розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів буде обмежено шістьма місяцями з моменту встановлення особи підозрюваного до ухвалення підозри. Раніше максимальна тривалість розслідування становила в особливих випадках 15 років. Поправка також передбачає, що слідчі мають подавати клопотання до судів, у межах територіальної юрисдикції яких є орган досудового розслідування як юридична особа. 22 листопада 2017 року п'ятий президент України Петро Порошенко підписав зміни до законодавства.

29 березня 2018 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що "непродумані поправки до КПК паралізували правоохоронну систему".