У селище, де живе Смолій, привезли труни й вінки
Акція з похоронним приладдям свідчить про успішну роботу Якова Смолія на посаді голови Нацбанку, заявили у пресслужбі регулятора.
На в'їзді в селище, де живе колишній голова Національного банку Яків Смолій, невідомі активісти поклали труни і похоронні вінки. Фото з місця подій Смолій опублікував у своєму Twitter.
"Українське надвечір'я. Без коментарів", – написав він.
Активісти залишили плакати з написами "На Смолія чекають суд і в'язниця", "Смолій лобіює російський бізнес" та інші.
Пресслужба Нацбанку передрукувала фото у Facebook, поцікавившись, коли вінки, труни і плакати з'являться біля будівлі установи або біля будинку в.о. голови Катерини Рожкової.
"Національний банк має сучасну систему оцінки роботи своїх співробітників. Кожній людині встановлюються так звані "ключові показники ефективності" (KPI). Нового голову ще не призначили, але ми вже зараз можемо запропонувати найважливіший KPI: робити свою роботу так, аби під банк та під будинок приносили труни та вінки. Бо, виявляється, це показник успішної та ефективної роботи очільника центробанку", – іронізують у НБУ.
Акція може стосуватися й наступника Смолія, не відкинули в банку: "Проте мета може бути зовсім іншою – залякування, щоб навпаки, був слухняним та не робив кроків, які не подобаються замовникам цього "екшену".
Смолій очолював Нацбанк із 2018 року, його звільнили з посади 3 липня. Наразі посаду в.о. голови Нацбанку обіймає його перша заступниця Катерина Рожкова.
Голова регулятора подав 1 липня у відставку через "систематичний політичний тиск на НБУ" з боку влади. Виступаючи в Раді перед звільненням, він заявив, що від нього вимагали ухвалювати економічно необґрунтовані рішення, які могли завдати шкоди українській економіці.
В інтерв'ю LB.ua Смолій заявив, що президент Володимир Зеленський 30 червня попросив його піти з посади.
Зеленський заявив, що через курсову політику Нацбанку за колишнього керівника українські підприємства "недоотримали мільйони й закрилися".