В Україні не залишилося гральних закладів, які працюють – радник міністра внутрішніх справ

Правоохоронці відкрили 250 кримінальних проваджень за фактом заняття гральним бізнесом
Фото: npu.gov.ua

Правоохоронці припинили діяльність 5,3 тис. гральних закладів і конфіскували приблизно 4,5 тис. одиниць устаткування орієнтовно на 51 млн грн, повідомив радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко.

В Україні закрили всі гральні заклади. Про це 25 грудня в ефірі "Громадського радіо" повідомив голова громадської ради при МВС України, радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко.

Він розповів, що загалом у країні закрили 5,3 тис. таких закладів, конфіскували приблизно 4,5 тис. одиниць устаткування орієнтовно на 51 млн грн і відкрили 250 кримінальних проваджень за фактом заняття гральним бізнесом.

"Їх вже немає. Усі заклади закриті. А якщо виявиться, що десь такий заклад працює, я просив би повідомляти в поліцію, щоб він перестав працювати в ту саму мить", – сказав Мартиненко.

На запитання, чому тільки зараз активізували боротьбу із гральними закладами, Мартиненко сказав: "До останнього часу в Україні діяла постанова уряду, яка дозволяло займатися лотерейною діяльністю – продавали лотереї, електронні в тому числі".

"Після тих настанов, які надійшли від президента, уряд скасував цю постанову, і тепер немає жодних легальних підстав, щоб займатися такою діяльністю. До того ж, є тонка грань між гральними закладами і закладами, які займалися розповсюдженням лотерей, у тому числі електронних лотерей. Зараз у зв’язку з тим, що в нас був провалений закон щодо легалізації грального бізнесу, правила не були встановлені. Відповідно, президент доручив уряду розібратися із ситуацією, яка є на ринку гральних закладів. Уряд скасував постанову, і, відповідно, правоохоронці почали виконувати рішення уряду –  заклади почали закриватися", – додав він.

У серпні президент України Володимир Зеленський заявив про плани легалізувати в Україні азартні ігри – дозволити відкриття казино у п'ятизіркових готелях. 2 вересня він доручив Верховній Раді до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про легалізацію у країні грального бізнесу.

Міністерка фінансів України Оксана Маркарова говорила, що доходи від легалізації грального бізнесу, за прогнозами, становитимуть від 5 до 9 млрд грн на рік.

19 грудня Рада провалила голосування за законопроєкт №2285-д про гральний бізнес. Парламентарії вирішили передати законопроєкт "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" у профільний комітет для підготовки до повторного першого читання.

20 грудня Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження про боротьбу з незаконним гральним бізнесом, який працював під виглядом розповсюджувачів державних лотерей. Через це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що дав доручення Національній поліції України припинити функціонування всіх гральних закладів в Україні до 16.00 20 грудня 2019 року.

Зеленський пов'язав розпорядження Кабміну із провалом голосування в парламенті. "Не хочете грати за прозорими правилами? Не хочете працювати цивілізовано і платити в бюджет? Що ж, давайте по-іншому. Відсьогодні негайно закриваємо всі гральні зали", – підкреслив президент.