В Україні впроваджують центральну електронну систему для оптимізації роботи диспетчерських служб "швидкої"
Для поліпшення роботи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській областях та місті Києві в тестовому режимі буде працювати електронна система "Централь 103", повідомили в МОЗ.
Для забезпечення світових стандартів швидкості і якості екстреної медичної допомоги в Україні створюють електронну систему "Централь 103", повідомили в МОЗ.
У тестовому режимі електронну систему починають впроваджувати у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській областях та місті Києві.
"Завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній системі виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події", – заявили у відомстві.
Зазначають, що в деяких регіонах України вже працюють сучасні оперативно-диспетчерські служби, проте кожна з них використовує різну логіку процесів. На практиці це призводить до того, що під час ДТП на кордоні двох областей може виїхати бригада екстреної медичної допомоги, яка перебуває далі від місця події, однак формально саме вона має прийняти виклик.
Тепер регіони зможуть обмінюватися даними про прийняті та опрацьовані виклики.
У МОЗ повідомили, що підключення регіональних диспетчерських до системи "Централь 103" з одночасним впровадженням нових протоколів опрацювання викликів допоможе:
- оптимізувати роботу регіональних диспетчерських;
- скоротити швидкість опрацювання викликів і проїзду бригад;
- одержати якісну і прозору статистику роботи служб екстреної медичної допомоги;
- залучити до надання екстреної допомоги працівників інших екстрених служб;
- створити можливість виклику "швидкої" для людей із порушенням слуху та мови.