В Україну прибула делегація Венеціанської комісії
Результатом візиту експертів Венеціанської комісії в Україну має стати підготування висновку щодо імплементації закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Результати буде оголошено у грудні цього року.
В Україну прибула делегація Венеціанської комісії, результатом візиту якої має стати підготування висновку щодо імплементації закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.
Експертів комісії 25 жовтня прийняв заступник глави МЗС Василь Боднар.
Він зазначив, що закон про мову було розроблено відповідно до Конституції України та з урахуванням досвіду іноземних країн, а також висновків і рекомендацій Венеціанської комісії.
За його словами, ухвалення такого закону важливе не тільки з гуманітарного погляду, а й зумовлене факторами безпеки в умовах російської агресії проти України.
"Україна повністю гарантує захист прав національних меншин та виходить із переконання, що закон про державну мову покликаний розширити можливість для національних меншин відігравати важливішу роль в українському суспільстві", – цитує Боднара пресслужба.
Висновок Венеціанської комісії за підсумками візиту в Україну буде ухвалено на пленарному засіданні у грудні цього року.
25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт про забезпечення функціонування української мови як державної. 15 травня закон підписав президент. 16 липня він набув чинності.
Закон передбачає, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов'язковість використання української мови по всій країні в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Окремі положення закону набуватимуть чинності аж до 2024 року.
Після ухвалення закону погіршилися відносини між Україною та Угорщиною. Остання висловила занепокоєння майбутнім угорської меншини в Україні. У Будапешті блокують засідання комісії Україна – НАТО на вищому рівні і заявляють, що готові протистояти євроатлантичній інтеграції України, поки до закону не буде внесено змін.