Вакарчук: Можу пообіцяти, що кнопкодавів від партії "Голос" у Раді не буде
Члени партії "Голос", якщо пройдуть до Верховної Ради, не будуть продавати свої голоси, підкреслив лідер політсили Святослав Вакарчук.
Голова партії "Голос", музикант Святослав Вакарчук в інтерв'ю LIGA.net, яке вийшло 30 травня, заявив, що якщо члени його партії пройдуть у парламент, вони не будуть кнопкодавити.
"Ми точно ніколи не будемо продавати свої голоси. Ми не будемо бігати, як піаністи, по рядах. Але партія "Голос" виступає за те, щоб ми змінили підхід до голосування. Була ідея, щоб для голосування використовувався відбиток пальця. Була ідея, що голосування проводяться від кількості присутніх. Партія все ще виробляє ідею на цей рахунок", – сказав Вакарчук.
За його словами, є ситуації, коли депутат з об'єктивних причин не може бути у Верховній Раді під час голосування за важливий законопроект.
"Уявіть, що ви депутат партії "Голос" і член міжнародного комітету. Ви зараз у Парламентській асамблеї Ради Європи. І ви в ситуації, коли в парламенті голосування за дуже важливий закон. Наприклад, закон про мову, який для мене є принципово важливим. І ось уявіть, що ви в ПАРЄ, де теж проходить важливе голосування щодо санкцій проти Росії. Ви повинні бути у двох місцях. Що робити?.. Ми вважаємо, якщо потрібен голос, якого не вистачає, то значить, треба міняти регламент і тоді легалізувати, щоб хтось інший у цей момент міг проголосувати. Якщо це неможливо, то ми переносимо голосування", – сказав він.
Політик підкреслив: "Святослав Вакарчук може пообіцяти, що кнопкодавів не буде".
16 травня Вакарчук презентував свою партію "Голос". Музикант повідомив, що вона братиме участь у найближчих виборах до Верховної Ради. 21 травня Мін'юст України зареєстрував партію "Голос".
21 травня президент Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. За словами глави держави, юридичною підставою для розпуску нинішнього складу Ради є відсутність із 2016 року коаліції.
Указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року опубліковано 23 травня в урядовій газеті "Урядовий кур'єр". Із 24 травня в Україні автоматично розпочався виборчий процес, заявили у ЦВК.
Згідно з даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного з 16-го до 21 травня, за партію "Голос" готові проголосувати 4,6% тих, хто визначився з кандидатами і має намір піти на вибори. За даними дослідження Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка, яке проводили з 15-го до 19 травня, за партію Вакарчука має намір голосувати 3% респондентів, які визначилися. Для проходження до парламенту партія має набрати 5% голосів.