Вакарчук: Уважаю, що концерт "Океану Ельзи", на якому немає агітаційної продукції і не звучать лозунги, не є політичною агітацією
Музикант, лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив, що навіть під час знайомства з командою політсили на концертах групи "Океан Ельзи" в українських містах не лунають заклики голосувати за партію на виборах.
Український музикант, лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук в інтерв'ю LB.ua, яке вийшло 24 червня, заявив, що концерт групи "Океан Ельзи" у Львові, як і інші аналогічні виступи в українських містах, не є агітацією.
"Спочатку відбувалося коротке знайомство з командою "Голосу", потім ми прибираємо всю символіку, партійні гасла і даємо концерт без жодної агітації. Якщо це є агітація за якісну європейську музику, то я готовий агітувати так скільки завгодно. Чому мені ніхто не розказував про "безкоштовну агітацію", коли ми самі, за свої гроші давали концерти в Маріуполі, Сєвєродонецьку, Краматорську?" – сказав Вакарчук.
Журналістка Соня Кошкіна зазначила, що тоді музикант не балотувався в парламент.
"Я розумію, але я це робив тоді за власні кошти і зараз так роблю, уважаю це абсолютно нормальним. Під час концерту в нас немає агітації. Це по-перше. По-друге, нас поставили в умови, коли до виборів є лише два місяці. Ми тільки встигли заявити, що балотуємося в парламент, і тут зразу з усіх сторін нам указують, чого не можна робити. Скажіть, а можна проводити вибори за мажоритарною системою? Можна, не чекаючи рішення Конституційного Суду, говорити, що вибори конституційні? Я вважаю, що концерт групи "Океан Ельзи", на якому немає жодної агітаційної продукції, коли за весь вечір не звучить жодного лозунгу, не є політичною агітацією. Зараз же, навіть під час знайомства з нашою командою, ми не закликаємо за нас голосувати – лише розказуємо про себе", – сказав він.
18 червня "Громадське" повідомило, що на концерті "Океану Ельзи" була символіка партії "Голос". Вакарчук на зустрічі з журналістами у Львові заявляв, що його концерти не є політичною агітацією.
Дострокові парламентські вибори призначено в Україні на 21 липня. 24 травня розпочався виборчий процес.
Згідно з даними опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка та центром "Соціальний моніторинг" із 13-го до 21 червня, за "Голос" готові проголосувати 6,8% респондентів, які визначилися з вибором. Для проходження у Верховну Раду партіям необхідно подолати п'ятивідсотковий бар'єр.