ВАКС продовжив зобов'язання Гладковського до 23 липня
Колишній перший заступник секретаря Ради нацбезпеки України Олег Гладковський має прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді на першу вимогу, повідомляти їх про змінення місця проживання. Також йому заборонено виїжджати за кордон.
Вищий антикорупційний суд продовжив до 23 липня строк дії зобов'язань, покладених на колишнього першого заступника секретаря Ради нацбезпеки України Олега Гладковського. Про це 3 червня повідомили на сторінці суду у Facebook.
"Підозрюваний зобов'язаний: прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді за першою вимогою, повідомляти їх про зміну місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні", – ідеться в повідомленні ВАКС.
Також підозрюваний не може виїжджати за кордон.
ВАКС не називає імені Гладковського, але з подробиць справи випливає, що йдеться саме про нього.
Скандал навколо постачання комплектувальних на військові заводи 2019 року став причиною відставки першого заступника секретаря РНБО Гладковського і звільнення групи керівників підприємств концерну "Укроборонпром".
17 жовтня 2019 року Гладковського в аеропорту "Бориспіль" затримали детективи НАБУ під час спроби виїхати з країни. Він оголосив голодування.
18 жовтня його повідомили про підозру у зловживанні владою або службовим становищем та декларуванні недостовірної інформації. За даними слідства, Гладковський на посаді першого заступника секретаря РНБО забезпечив включення в державне оборонне замовлення та подальшу закупівлю вантажних автомобілів у дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2", що входить до складу "Богдан Моторс", кінцевим бенефіціаром якої він є.
Також у НАБУ повідомили, що Гладковський не задекларував доходів дружини, отриманих від здавання в оренду нерухомості в центрі Києва, а саме: $54 тис. – за 2016 рік, $63 тис. – за 2017 рік і $47,5 тис. – за 2018 рік.
19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив Гладковського під арешт з альтернативою застави в розмірі 10,623 млн грн. У ВАКС пояснили, що застава відповідає сумі завданої шкоди.
21 жовтня родина внесла за Гладковського заставу, він покинув СІЗО. САП подала апеляцію на рішення про обрання запобіжного заходу, але Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила у задоволенні цього клопотання.
У справі також фігурують інші підозрювані. Серед них – колишнє і нинішнє керівництво ТОВ "Оптимумспецдеталь", яке, за даними слідства, брало участь у схемі.
3 червня правоохоронці завершили розслідування щодо Гладковського.