Венедиктов: Під час саміту у В'єтнамі ухвалено два рішення, які дуже боляче б'ють по Росії
Головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов уважає, що присутність президента РФ Володимира Путіна на саміті АТЕС схожа на ізоляцію, у якій російський президент опинився на саміті G20 2014 року після агресії щодо України.
Федеральні канали Росії замовчують про важливі рішення, ухвалені на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у В'єтнамі, де був присутній президент РФ Володимир Путін. Про це в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" заявив її головний редактор Олексій Венедиктов.
"Під час саміту у В'єтнамі ухвалено два рішення, які дуже боляче б'ють по Росії, про які не говорять наші федеральні канали. Перше: В'єтнам відмовився від закупівлі російських вертольотів і купуватиме американські вертольоти. Друге: Китай буде купувати американський газ, а не російський", – сказав він.
За словами Венедиктова, історія з присутністю Путіна на саміті АТЕС "схожа на історію Путіна в Брісбені в Австралії відразу після України 2014 року, коли він опинився в ізоляції". У Брісбені тоді проходив саміт G20.
"Він тут не в ізоляції, він тут гравець. Але ми не бачимо результату", – заявив головний редактор "Эха Москвы".
Він зазначив, що схвалений Путіним і президентом США Дональдом Трампом документ щодо Сирії – більше декларативний.
"Ну доб'ємо ворога в його барлозі – мається на увазі ІДІЛ – і збережемо територіальну цілісність Сирії", – сказав Венедиктов.
Саміт АТЕС проходив у В'єтнамі 8–10 листопада.
10 листопада глави США і Росії зустрілися й коротко поспілкувалися на саміті АТЕС. Вони стояли поруч під час церемонії фотографування в національних костюмах. Коли Трамп підійшов, глави держав обмінялися рукостисканнями й кількома фразами. Після цього американський президент поплескав Путіна рукою по спині.