Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про держслужбу"
Законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби" Верховна Рада ухвалила в першому читанні і в цілому після того, як із документа прибрали пункт про політичну діяльність.
Верховна Рада 9 листопада взяла за основу й ухвалила в цілому законопроект №7126 "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби". Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Метою законопроекту є приведення окремих положень законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про центральні органи виконавчої влади", "Про Кабінет Міністрів України" та "Про державну службу" у відповідність зі статтями 106, 116, 118 Конституції України", – ідеться в пояснювальній записці.
Члени комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримали законопроект, за винятком нардепа від "Батьківщини" Альони Шкрум.
"Законопроект суперечить не лише закону "Про держслужбу", але й вимогам щодо політичної неупередженості держслужбовців та неможливості найвищої категорії держслужбовців бути членами політичних партій і керувати політпартіями на місцях. Законом передбачено виведення з-під дії закону "Про держслужбу" керівників місцевих держадміністрацій, їхніх перших заступників та заступників. Вони знову можуть бути членами політичних партій, можуть знову поєднувати законодавчу і виконавчу владу..." – сказала Шкрум.
Лідер фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов заявив, що законопроект "безпосередньо стосується сфери нацбезпеки й оборони".
"Що стосується пункту про політичну діяльність, то ми можемо прибрати його із закону. З урахуванням цього я просив би Радикальну партію підтримати цей закон", – сказав політик.
Після цього документ поставили на голосування за основу і в цілому з урахуванням пропозицій профільного комітету. Законопроект підтримало 234 народні депутати.
Новий закон "Про держслужбу" Верховна Рада ухвалила 10 грудня 2015 року. 18 грудня його підписав глава парламенту Володимир Гройсман, а 31 грудня – президент Петро Порошенко.
Ухвалення документа було однією з умов виконання Києвом угоди про фінансування контракту для України з розвитку держави, підписаного 13 травня 2014 року в Брюсселі.
Законом передбачено конкурсний порядок прийому на держслужбу та визначено порядок його проведення. Водночас вакантні посади, на які не оголошено конкурсу, підлягають скороченню. Серед вимог до держслужбовців – володіння державною мовою та наявність відповідного досвіду роботи.
4 вересня 2017 року в Україні мав початися конкурс на посади в 10 міністерствах, що підлягають реформуванню. ЄС планує надати €100 млн на реформу держуправління у 2017–2020 роках.
Очікують, що відібрані в результаті конкурсу фахівці, керівники груп і директоратів матимуть заробітну плату в розмірі 30–60 тис. грн (уже з вирахуванням податків). Загалом планують набрати приблизно тисячу "фахівців із реформ".