Верховній Раді запропонували зробити 15 грудня Днем духовної єдності України
Автор законопроекту про призначення Дня духовної єдності України пропонує зробити 15 грудня святковим неробочим днем.
17 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект про призначення 15 грудня святом Дня духовної єдності України. Про це свідчать дані сайта парламенту.
Автором документа є позафракційний нардеп Сергій Міщенко.
У пояснювальній записці пропозицію обґрунтовано створенням 15 грудня 2018 року в Україні автокефальної православної церкви та обранням її предстоятелем митрополита Епіфанія.
Свято пропонують відзначати щороку, зробивши його неробочим днем.
"Прийняття законопроекту сприяє відзначенню на державному рівні Дня духовної єдності України, зменшить вплив іноземної пропаганди та сприяє національному єднанню, забезпеченню духовної та національної безпеки України", – ідеться в записці.
15 грудня в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, завданням якого було створення помісної української православної церкви. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). У соборі взяло участь двоє митрополитів УПЦ МП: Симеон і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.
Під час собору предстоятелем єдиної Православної церкви України обрали митрополита Епіфанія. Вселенський патріархат визнав підсумки собору і запросив призначеного предстоятеля на Фанар 6 січня 2019 року для вручення томосу.
У Російській православній церкві об'єднавчий собор назвали "канонічно нікчемним", заявивши, що на ньому "неканонічного архієрея обрали таким самим неканонічним предстоятелем".