Вибори у Верховну Раду. В ООН закликали забезпечити квоту 30% для жінок-кандидаток у виборчих списках партій
Квоти для жінок у Верховній Раді важливі для подолання гендерної дискримінації, заявила координатор системи Організації Об'єднаних Націй в Україні Оснат Лубрані.
В Організації Об'єднаних Націй звертають увагу на важливість участі жінок нарівні з чоловіками в позачергових парламентських виборах в Україні. Про це йдеться у заяві координатора системи ООН в Україні, координатора з гуманітарних питань ООН Оснат Лубрані, опублікованій 27 травня на сторінці ООН в Україні у Facebook.
"З огляду на майбутні парламентські вибори від імені Організації Об'єднаних Націй я хотіла б звернути увагу на важливість рівної участі жінок у виборах та їх представництва в наступному скликанні Верховної Ради. Жінки становлять 54% населення України, але протягом усієї історії вони лише у незначній мірі були представлені в уряді та Верховній Раді і ніколи не обіймали посади президента. Жінки стикаються з безліччю проблем у політиці: частіше їх оцінюють за зовнішнім виглядом та одягом, аніж за їхні ідеї та переконання. У суспільства зазвичай вищі стандарти до поглядів та думок жінок. Проте українські жінки постійно витримували такі виклики і були готові та здатні обіймати керівні посади", – ідеться в заяві.
Лубрані процитувала генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, який сказав, що гендерна рівність є питанням влади. "Ми все ще живемо у світі та культурі, де домінують чоловіки. Світ потребує паритету для зміни владних відносин суспільства", – заявив Гутерріш.
За словами Лубрані, "вибори є важливою подією в будь-якому демократичному суспільстві".
"Сьогодні я закликаю всіх тих, хто приймає рішення в політичних партіях, а також обраних політиків, які мають владу і відповідальність, проявити політичну волю і відважність у реалізації принаймні 30-відсоткової квоти для жінок-кандидаток у виборчих списках політичних партій. Фактичне забезпечення квот є життєво важливим для подолання ендемічної дискримінації та досягнення істотної рівності між жінками та чоловіками", – продовжила Лубрані.
21 травня після консультацій із лідерами фракцій Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. За словами президента, юридичною підставою для розпуску нинішнього складу Ради є відсутність із 2016 року коаліції.
23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні автоматично розпочався виборчий процес, заявили у Центральній виборчій комісії. Позачергові парламентські вибори відбудуться за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (225 депутатів обирають за пропорційною системою; 225 – за мажоритарною) і закриті партійні списки.