Відповідальним за залишення Холодницького на посаді є генпрокурор – Каленюк
Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький залишається на своїй посаді, бо є вигідним системі, сказала в коментарі виданню "ГОРДОН" виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я Каленюк.
Генеральний прокурор Юрій Луценко є відповідальним за те, щоб глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, якому кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) оголосила догану, не покинув посади. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказала виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я Каленюк.
"Відповідальним за статус-кво та залишення Холодницького на посаді є генпрокурор. Луценко хизується реформою прокуратури та нібито "незалежністю КДКП". Водночас кейс із Холодницьким довів, що КДКП – це повна імітація незалежності та неупередженості. Прокурору у справі [екс-нардепа від "Народного фронту" Миколи] Мартиненка Андрію Перову КДКП виписала догану за нібито гучне зачинення дверей у залі суду. Таке ж покарання – догану – дістав керівник САП за попередження свідків у кримінальних провадженнях, тиск на суддів і незаконні вказівки прокурорам", – підкреслила Каленюк.
За її словами, чинне законодавство України передбачає можливість усунення Холодницького від посади.
"У КДКП маніпулювали законом – ухвалили рішення, що Холодницький здійснив грубе порушення, але нібито законодавство забороняє його за це звільнити. Це маніпуляція – за законом можна припинити його повноваження прокурора саме через такі грубі порушення. Холодницького залишили, бо він є вигідним системі, яка трясеться від однієї думки про незалежний антикорупційний суд і перші реальні вироки у кримінальних провадженнях НАБУ. Для топ-корупціонерів важливо мати можливість купити собі безкарність у Холодницького, який тупо не пустить справи проти них до суду. Як це сталося, наприклад, зі справою проти сина та заступника [глави МВС Арсена] Авакова", – зазначила Каленюк.
У березні 2018 року стало відомо, що НАБУ кілька тижнів прослуховувало кабінет Холодницького. Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник говорив, що прослуховування в кабінеті Холодницького зафіксувало, як той "зливав" інформацію щодо майбутніх обшуків і тиснув на посадових осіб. За словами глави НАБУ, ці дані, зокрема, стосувалися розслідування проти мера Одеси Геннадія Труханова, якого слідство підозрює в причетності до схеми із завдання збитків місцевому бюджету Одеси.
30 березня генпрокурор Юрій Луценко та Ситник подали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького. Останній називав ситуацію провокацією та запевняв, що ніхто не зможе змусити його звільнитися.
26 липня КДКП, вивчивши матеріали справи, вирішила оголосити Холодницькому догану. Ситник висловив намір опротестувати це рішення.